Houslový virtuóz Šporcl šel doslova na dračku

šporclVyznavači umění houslového virtuóza Pavla Šporcla si přišli na své, pokud navštívili společenskou událost 8. profesní setkání. To se konalo jedno říjnového odpoledne v pražském klubu Mecca. Houslista představil svým sólovým vystoupením s grácií hru na své originální housle vyrobené v roce 2005 u jednoho z nejlepších houslařů - Jana Špidlena.


Jelikož měla akce charitativní nádech a jednou ze zúčastněných neziskových organizací byla také UNICEF, která má ve svém programu adoptivní panenky, čekala i jedna na známého českého houslistu. Bohužel, nebo bohudík, byla okamžitě prodaná. Novou majitelkou se stala dřívější manažerka houslisty Jaroslava Svěceného Marianne Ehrenthal, která se své nově nabyté panenky nechtěla vzdát. Pak ale svolila alespoň k zapůjčení pro fotografování. „Pokud by panenku nekoupila dáma, možná by došlo k potyčce. Chtěl jsem ji moc mít, protože jsem se sám sobě jako panenka pro UNICEF líbil,“ dodal žertovně Pavel Šporcl.

Každá z panenek znázorňuje skutečné dítě z rozvojové země, jež bude v rámci kampaně UNICEF očkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám, jakými jsou spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza a dětská obrna. Kdokoliv si panenku zakoupil, obdržel i její rodný list, na němž je uveden autor panenky.

Pořadatelka pravidelných profesních setkání – Michaela Lejsková – má na svém kontě již osmdesát takových panenek. „Je to způsob, jak pomoci, a zároveň si nádherným způsobem vyčistit hlavu. Šiji je z látek od návrhářky Gábiny Páralové, která mi moc pomáhá. Snažím se, aby se panenky podobaly hostům, kteří chodí na profesní setkání. Myslím si totiž, že pokud lidé mají k něčemu vztah a osobně se jich to týká, mnohem více se pak angažují v dané problematice. Ostatně krédem profesního magazínu „Best of“ je právě šíření osvěty,“ prozradila o své aktivitě Michaela Lejsková.

 

šporcl


V rámci projektu byl také podpořen Český národní registr dárců dřeně, zastoupený ředitelem Danielem Pagáčem, Nadační fond Ivana Hlinky, zastoupený generálním sekretářem Českého svazu ledního hokeje Martinem Urbanem a hokejistou Jiřím Šlégrem, kteří zde nahradili Liběnu Hlinkovou. Ta se nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, ale určitým způsobem na akci byla – jako adoptivní panenka pro UNICEF. Přítomna byla i Oblastní charita Hodonín, kterou prezentoval ředitel Václav Salajka a Ludmila Malá. Představitelé neziskových organizací prezentovali svou činnost a bylo zjevné, že propojení více těchto sdružení vede ke vzájemné podpoře.

Milým poukázáním na aktivní činnost bylo předání dárků v podobě dortů a perníků, a to konkrétně k výročí 20 let ve vedení Oblastní charity Hodonín Václavu Salajkovi. K jubilejním 50 tisícům dárců v Českém národním registru dárců dřeně Danielu Pagáčovi. Z rukou pořadatelky převzali pozornost hokejista Jiří Šlégr a generální sekretář Českého svazu hokeje Martin Urban, kteří vzpomenuli deset let od smrti Ivana Hlinky. UNICEF má aktuálně 25 let od úmluvy o právech dítěte. Dárek dostal také spolumajitel klubu Mecca Radek Koch, který převzal štafetu vedení klubu, který slaví letos 16 let. Dárky věnovaly Karlova pekárna a Perník Janoš z Pardubic.

Hosté měli možnost aktivně se zapojit do finanční podpory či přihlásit jako dobrovolníci nebo dárci kostní dřeně. Společenská událost se konala za podpory Aurum Clinic, Mecca Club Prague, Czech Masters European Tour, Sisel Kaffé, muzikálu Antoinetta královna Francie, Karlovy pekárny, Orange Production, cateringu Jana Paukerta, květinářství Papavera, módní návrhářky Aleny Wilson, Vinařství Chateau Lednice a vlasové kosmetiky Alloxi.


Text: www.ibestof.cz
Foto: www.ibestof.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání