Na Štvanici se otevírá nový kulturní prostor VILA Štvanice

vila štvaniceDva divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten se spojili a společně otevírají nový kulturní prostor VILA Štvanice. Místo pro divadelní představení, koncerty, výtvarné dílny, ale také pro setkávání v příjemném prostředí místního baru přímo na pražském ostrově Štvanice.

Tygr v tísni uvedl ve VILE Štvanice svůj úspěšný site-specific projekt GOLEM, a to dokonce dvakrát. Místo se uměleckému vedení souboru zalíbilo a díky vstřícnosti ze strany Magistrátu hlavního města Prahy zde mohli vybudovat kulturní prostor s divadelní scénou. „VILA je osamoceným objektem, její provoz tedy nikoho neruší. V přízemí bývala tančírna, proto je dnes poměrně snadné vybudovat v klenutém prostoru divadelní a koncertní sál. Navíc nám vila při přípravách a uvádění inscenace GOLEM přirostla k srdci a stala se oázou ve shonu a hluku hlavního města,“ popisuje kouzlo místa dramaturgyně Tygra v tísni Marie Nováková.

K obydlení nového kulturního prostoru přizval Tygr v tísni divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten, který s nadšením nabídku přijal. „GH se již nějakou dobu poohlíželi po vlastním divadle v Praze, které by jim přineslo provozní a diváckou svobodu a Vila nabízí nejen to, ale i přidanou hodnotu úžasného genia loci, na které jsou GH tolik zvyklí z Kuksu, kde před 13 lety vznikli a přes léto stále působí,“ uvádí umělecký šéf Petr Hašek.

vila štvanice


Vila Štvanice, jejíž podtitul zní „ostrovní scéna v centru Prahy“, se stane zcela novým, specifickým a nezaměnitelným divadelním, klubovým prostorem. Umožňuje interiérové i exteriérové produkce v dramaturgii dvou výrazných nezávislých souborů a hudebníka Jena Hovorky. „Pražané se mohou těšit na stálou divadelní produkci Geisslers Hofcomoedianten, Tygra v tísni a spřátelených souborů, na pravidelnou dávku hudební produkce, zajímavých jednorázových akcí a pravidelných divadelních a výtvarných workshopů, v neposlední řadě by se nemělo zapomenout na stylový bar otevřený nejen v době konání různých akcí,“ láká Marie Nováková.

„Otevření VILY Štvanice bude velkolepé, máme připravený třídenní program. V pátek 31. 10. uspořádáme velkou otevírací party s hudebními vystoupeními. Tento večer bude VILA otevřena každému, kdo bude chtít nahlédnout do interiéru nebo se seznámit s jejími představiteli. V sobotu 1. 11. uvede soubor Geisslers Hofcomoedianten premiéru hry Dvě komedie v komedii G. B. Andreiniho a 2. 11. v neděli Tygr v tísni premiéru montáže o Vladimíru Boudníkovi s názvem Explosis,“ zve všechny na oslavy do Vily Kristýna Šrolová z propagace Vily Štvanice.

vila štvanice


Od listopadu ve VILE Štvanice začne normální provoz a budou se zatím nepravidelně konat divadelní představení, koncerty, pořádat workshopy, festivaly a další akce.


Program ostrovní scény VILA Štvanice:

  • 31. 10.  20:00 seznamovací večírek s Vilou
  • 1. 11.  20:00 premiéra Dvě komedie v komedii (Geisslers Hofcomoedianten)
  • 2. 11. 20:00 premiéra Explosis (Tygr v tísni)Text: Kristýna Šrolová
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání