Svědomí nelze koupit

svědomí nelze koupitV době, kdy stovky byznysmenů jednají pod záštitou prezidenta a premiéra na Pražském hradě o prohlubování česko-čínských vztahů, v době, kdy se chystá na diplomatickou návštěvu Číny prezident Zeman, v době, kdy ministr zahraničí  prohlásil, že Česká republika nepodporuje samostatnost Tibetu, se začíná probouzet disent z dob listopadové sametové revoluce a společně s mladou generací umělců vyjadřují nesouhlas s pošlapáváním lidské důstojnosti.


Zveme vás na koncert, který se pořádá na podporu lidských práv. Pořadatelé dělají akci zcela dobrovolně bez nároku na jakoukoli finanční odměnu. Odvážná virtuoska Jitka Hosprová, herec Jan Potměšil a Marta Kubišová, symbol sametové revoluce, iniciují koncert „Svědomí nelze koupit“ a přidávají se další umělci - Jan Budař, Yellow Sisters, Olga Lounová a Daniel and the Moravians.

svědomí nelze koupitOsobnosti oprašují Havlovskou tradici a zastávají se všech lidí nespravedlivě stíhaných v Číně, zejména perzekvovaného právníka Kao Č´-šenga, přezdívaného „Svědomí Číny“, a následovníků Falun Gongu, čchi-kungové metody, která do čínské společnosti navrátila lidskou důstojnost a tradice duchovních hodnot, a tím se znelíbila tamnímu komunistickému režimu.

Koncert pořádá občanské sdružení Lidská práva bez hranic o. s., které před olympiádou v Pekingu v roce 2008 organizovalo v České republice „Celosvětovou štafetu s olympijskou pochodní za lidská práva“.

Jak vznikl název koncertu „Svědomí nelze koupit“
Název vychází z právníkovy přezdívky „Svědomí Číny“ a také z pojmenování „vězni svědomí“, za něž jsou následovníci Falun Gongu považováni. Zároveň také odráží naše svědomí. Obchodní smlouvy uzavřené bez morálních zásad a v neposlední řadě také to, že sumou peněz nelze dosáhnout toho, aby svědomí bylo čisté.

Datum: 6. 10. 2014
Kde: Pražská křižovatka, Kostel sv. Anny, Zlatá ulice - Liliová, PRAHA 1
Pořadatel: Lidská práva bez hranic o. s.
Účinkují: Marta Kubišová, Jitka Hosprová, Jan Potměšil
Dále vystoupí: Jan Budař, Yellow sisters, Daniel and the Moravians, Olga Lounová
Mluvené slovo: Kateřina Jacques, Jana Skovajsová a Zdeněk Vojtíšek
Koncert podpořili: Jaroslav Dušek a Monika Šimůnková

 


Text: Otiz
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání