Daniel Landa – hrdina nebo šílenec?

gibu fight nightJiž dnes večer vypukne v pražské Tipsport Areně zápas, jaký nezažila. Mistři thajboxu z celé Evropy se sjeli právě do Prahy, aby poměřili síly na turnaji GIBU FIGHT NIGHT. Česká a slovenská elita nastoupí proti evropské špičce. Součástí galavečera bude i Mistrovství republiky v thajském boxu.


Ti nejlepší z nejlepších se sešli už včera - 11. června. Před zápasem musí proběhnout vážení zápasníků. K potěšení dam se každý jednotlivec musel svléknout, následně zvážit, zapózovat fotografům a v neposlední řadě zřít svého protivníka. Kouknout se mu nebojácně do očí a roztahováním nosních dírek za významného funění vyjádřit, že nemá šanci.

Hostem turnaje bude Jerome Le Banner, jeden z nejoblíbenějších thajboxerů světa, známý pro svůj extrémně agresivní způsob boje. On se nevzdává, a to ani při děsivých zraněních. Důkazem může být vyhraný zápas K-1 z roku 2005, kdy mu hrozivě oteklo oko.  Málokdo ví, že slušný herecký výkon podal i ve filmovém zpracování Asterixe a Obelixe.

Poctou pro Prahu bude i účast svěřenců „létajícího gentlemana“ Remyho Bonjaskyho, který patřil mezi nejlepší bojovníky celé soutěže K-1 vůbec. Dokáže světový šampion dovést Danya Illunga a Janosche Nietlispacha, postrachy holandských ringů, k vítězství i v Praze? „Jestli si myslím, že vyhraju? Kdybych si to nemyslel, zůstal bych doma,“ prozradil Illunga.

Nejzajímavějším obličejem bude Catalin Morosanu, „Karpatská smrt“, rumunský politik a „miláček“, jak ho nazval komentátor - Ondřej Novotný, který bude provázet celým galavečerem. „Jsem tak šťastný!  Tak šťastný! Cítím se tak silný!“ prohlašoval mocně Morosanu.

 

gibu fight night


Ze zahraničních fighterů nesmíme opomenout Maxe Baummerta z německého týmu Golden Glory nebo Jasona Wilnise z holandské stáje Colosseum. Českou a slovesnou republiku budou dle pravidel K-1 reprezentovat jména - Ondřej Hutník, Tomáš Hron, Martin Gaňo, Miroslav Cingel a Tomáš Šenkýř. Dle pravidel Muay-Thai - Matouš Kohout, Jiří Žák a konečně Daniel Landa.

Hlavním lákadlem je však zápas právě Daniela Landy, kterého všichni dobře znají jako zpěváka. Může vůbec obstát před legendou finského boxu, Riku Immonenem? Prakticky žádné zkušenosti, ani jeden profesionální zápas, pouhých šest týdnů tréningu versus čtyřicet šest zápasů, z toho třicet sedm výher a pět drtivých knockoutů. Immonen je přirozeně favoritem, Landa obdivovaným opovážlivcem.

GIBU FIGHT NIGHT je unikátní souboj osudů a životních přístupů nejlepších současných profesionálů, ale také těch, které tento večer na nejlepší - už dnes - pasuje.


Text: Alena Horáčková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání