Listopad přináší rozmanitou kulturní zábavu

kulturní servis pulsJak nepodlehnout podzimním chmurám? Stačí občas vyrazit za kulturou a dobrou zábavou. Jaké akce nás čekají během listopadu, se dozvíte v našem stručném přehledu. Benefiční akce pro Světlušku, Cirque du Soleil, podzimní Sázavafest, netradiční show s koňmi či koncerty velkých hvězd. Každý si přijde na své!

 

Pomozte nevidomým najít Světlušku
Světlo pro SvětluškuZa podpory patronky projektu Anety Langerové proběhne ve středu 10. listopadu už šestý ročník benefičního pořadu „Světlo pro Světlušku“. Večerem bude provázet dvojice Viktor Preiss a Vojtěch Dyk. Na koncertě vystoupí řada známých osobností i nevidomých umělců. Těšit se můžete například na Hanu Maciuchovou, Martu Kubišovou, Tonyu Graves, Katarínu Knechtovou a samozřejmě i na Anetu Langerovou. Akce začíná ve 21 hodin v Pražské křižovatce, kostele sv. Anny. Můžete se jí zúčastnit osobně, vstupenky jsou v prodeji za 250 Kč v sítích Ticketpro a Ticketstream. Pokud dáváte přednost pohodlí domova, sledujte „Světlo pro Světlušku“ v přímém přenosu na ČT1, ale i na Českém rozhlasu 1 - Radiožurnálu. Novinkou letošního ročníku bude osmdesátičlenný sbor složený z nevidomých i vidících dětí. Ten doprovodí všechny písně, které na koncertě zazní. Pokud se chcete dozvědět další podrobnosti o benefiční akci, nebo možnostech, jak můžete nevidomým dětem pomoc, přečtěte si TENTO ČLÁNEK.

 


Cirque du SoleilCirque du Soleil poprvé v Čechách
Populární mezinárodní umělecká skupina Cirque du Soleil u nás ještě nikdy nevystupovala. Od 12. do 14. listopadu tedy můžete vidět jedinečnou show nazvanou „Saltimbanco“ v pražské O2 areně v České republice premiérově. Vyprodaná představení v Evropě, Americe, Austrálii či Japonsku hovoří za vše, toto půvabné atletické představení je vskutku jedinečné a pro každého návštěvníka se stane nezapomenutelným zážitkem. Z původní skupiny 20 pouličních artistů se stal soubor 50 špičkových artistů z 20 zemí světa. Předvádí různá čísla – balancování, skoky, piruety, akrobacii, žonglování, cviky na lanech či trampolínách, sólové atletické výkony, ale i skupinové. To vše za doprovodu krásného osvětlení, magické hudby a ve fantastických kostýmech. Nenechte si ujít jejich vystoupení! Vstupenky od 1.290 korun.

 


Sázavafest
Sázavafest se opět připomíná
Chybí vám letní festivaly, jejich pohodová atmosféra a skvělá hudební vystoupení? Dobrá zpráva, blíží se podzimní část Sázavafestu! Přijďte v sobotu 13. listopadu do Kulturního centra Vltavská. Od 16 hodin vystoupí Nigtwork, kteří nedávno vydali své nové album, dále slovenská kytarovka Lavagance a Mandrage, ska formace Basta Fidel, oblíbení Prague Conspiracy a Tomáš Vartecký s Kurtizánami z 25. Avenue. Příznivci word music se mohou těšit na Lucii Kosteleckou a M.A.T. Band. Připravena bude také druhá scéna, na které se budou starat o hudební zábavu vybraní DJ´s. Vstupenky jsou nyní v předprodeji za 310 korun, postupně se však budou zdražovat.GameHip hopoví fanoušci mají dilema
Blíží se velká událost pro všechny rapové příznivce. Do pražského klubu SaSaZu zavítá v úterý 16. listopadu westcoast star Game. Představí své nové CD nazvané „The R.E.D. Album“, které již brzy spatří světlo světa. Akci rozjede slovenská skupina H16, a také Henry D. Vstupenky na akci seženete v předprodejní síti Ticketportal za 590 Kč bez poplatků. Pokud si chcete koncert užít na maximum, můžete si koupit VIP lístek za 1.500 Kč bez poplatků, který zahrnuje konzumaci na baru zdarma. Pokud chcete vidět pozvánku na akci od Gamea a slyšet jeho nový track, podívejte se na NÁŠ ČLÁNEK.

 

Kdo má rád hip hopovou muziku, čeká ho nelehká volba. Ve stejný den jako Game, se chystá do akce i tuzemská partička Prago Union. Ti vystoupí v pražském klubu Lucerna Music Bar. Tentokráte však mají velkou premiéru, protože budou koncertovat s živou kapelou. Známé duo Kato a DJ Maro doplní bicí, basa, kytara, saxofon i flétna. Zahrají také DJ´s Friky a Lil Rowa. Vstupenky stojí 150 korun bez poplatků, na místě pak za 200 Kč.

 


Lady GagaLady Gaga, královna převleků, přijíždí do Čech
Nejatraktivnější umělkyně současné hudební scény slaví se svým turné „Monster Ball“ obrovské úspěchy. V rámci jeho evropské části zamíří také do Prahy. Kdo viděl alespoň některý z jejích videoklipů, ví, že její show bude mít zcela jiné rozměry, než na jaké jsme u běžných koncertů zvyklí. První část turné, kterou má Gaga za sebou, se nesla v rádoby divadelní atmosféře a sklidila velmi kladné ohlasy. Další část, kterou zahájí v říjnu, slibuje ještě lepší zážitek, především však show, na kterou nikdo nezapomene. Už 17. listopadu zazní pražskou O2 arenou hity „Poker Face“, „Paparazzi“ či „Bad Romance“. Jaká překvapení pro nás Lady Gaga chystá, se dozvíme až v den D, už nyní je ale zřejmé, že se bude jednat o jeden z největších a možná i nejlepších koncertů, který se u nás v tomto roce odehraje. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v rozmezí od 1.790 do 2.590 korun.

 


Horse Evolution ShowOhromí vás Horse Evolution Show
Údajně se jedná o nejlepší prezentaci koní všech dob. Kouzelnou atmosféru doplňuje velkolepá světelná i hudební show. Pod taktovkou Floriana Richtera uvidíte propracovanou prezentaci koňských hvězd a akrobatů. Zábava pro milovníky zvířat i pro celou rodinu. Během sto minutového představení uvidíte 36 koní, 20 jezdců a 10 tanečníků, jezdecké akrobacie, závodní drezúru i slavné maďarské řízení vozů. Kvalitní show s propracovanou choreografií získala již řadu světových ocenění. Termíny představení jsou 24. listopadu v Brně, 26. a 27. listopadu v Praze. Lístky na Horse Evolution Show seženete od 790 korun.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akcí
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání