Cirque Éloize – Show, ze které se tají dech

cirque eloizePoprvé v historii míří do našeho hlavního města představení plné tance a umění, iD od Cirque Éloize. Režisérem je Jeannot Painchaud. iD je energií nabitá produkce kombinující cirkus, street dance a hip hop. V pražském Kongresovém centru mohou diváci představení navštívit ve dnech 16. a 17. dubna 2014.


Mezinárodně proslulá fantastická show iD přijede konečně také do Prahy. V rámci dvou exkluzivních představení vystoupí 15 umělců v jedinečné kombinaci městského urban tance a cirkusových umění. Režisérem představení iD je Jeannot Painchaud. Show nabízí energií nabitou produkci kombinující cirkus, street dance a hip hop.

Od svého založení v roce 1993 se společnost Cirque Éloize stala světovou jedničkou v oblasti současného cirkusového umění. Společnost se specializuje na tvorbu představení, která průkopnickým způsobem kombinují cirkusové umění s divadlem, tancem a hudbou. Na základě společné tvůrčí vize Cirque Éloize v poslední době spolupracuje s Cirque du Soleil.

Show s názvem iD, ve které se na pozadí města představí 15 akrobatů a umělců, zahrnuje inovativní a multimediální prvky. Soundtrack inspirovaný rockem a elektronikou pochází od skladatelského dua, které tvoří Jean-Phi Goncalves a Alex McMahon. Představení od souboru Cirque Éloize, ve kterém jsou k vidění akrobatické disciplíny v kombinaci s energií hip hopu a městského urban tance, dává modernímu cirkusu novou a vysokooktanovou rotaci.

 

cirque eloize


Režisér show Jeannot Painchaud o tomto díle prozradil: „Je pro nás velkým potěšením, že můžeme zcela poprvé přinést tento městský příběh plný barev, vášně a energie do Prahy. V souladu s firemní tradicí  v iD opět kombinujeme různé formy umění - tentokrát městské urban tance - ze kterých se snažíme dostat energii a vyhraněnost pro akrobatická vystoupení. Teď si představte dva soupeřící gangy na stejném veřejném místě v centru města, které se snaží vyjádřit svou iDentitu a inDividualitu, a máte iD.“

V roce 2010 vyrazila produkce poprvé na turné a show se zakrátko dostalo nadšených ohlasů, a to jak ze strany veřejnosti, tak i kritiky. V Toronto Star napsali: „Nenajdete více energickou, vzrušující a dechberoucí zábavu než iD," zatímco reakce v The Boston Globe byla: „Neuvěřitelné! Opravdu nezapomenutelný večer s energickou hudbou a výbušnými tanečními čísly.“ Montreal Gazette ve své metafoře představení popisoval: „West Side Story se změnila v hiphopový cirkus.“

Cirque Éloize iD režíruje Jeannot Painchaud. Scénu, ilustrace a videoprojekce vytvořil Robert Massicotte ve spolupráci s Alexisem Laurencem. Hudbu zkomponoval Jean- Phi Goncalves a Alex McMahon, zatímco světla dostal na starost Nicolas Descoteaux. Krzysztof Soroczynski vymyslel akrobatická čísla a je také hlavním trenérem. Na představení iD se umělecky podílel i Mourad Merzouki. Cirque Éloize iD se představí v pražském Kongresovém centru 16. a 17. dubna 2014.

Od založení společnosti v roce 1993 Cirque Éloize vyjádřil svoji inovativní povahu prostřednictvím divadelnosti a humanity. Originální kombinací cirkusového umění a divadla, tance a hudby si soubor vybudoval pozici v srdci obnovených cirkusových umění. S deseti produkcemi se  Cirque Éloize představil v rámci více než 4000 vystoupení ve 440 městech v 40 zemích po celém světě. Společnost byla rovněž prezentována na mezinárodních festivalech po celém světě a získala řadu ocenění, včetně 10 medailí a ocenění na festivalu Mondial du Cirque de Demain v Paříži. Kromě svých zájezdových představení Cirque Éloize na zakázku vyvíjí koncepce pro speciální mezinárodní akce. K dnešnímu dni bylo uskutečněno více než 1300 takových akcí. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro.


Text: Otiz
Foto: Live Nation

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání