Hana Robinson podpoří se známými osobnostmi pacienty s roztroušenou sklerózou

hana robinsonNadační fond Impuls pořádá benefiční koncert spojený s křestem kalendáře. V neděli 15. září se od 19 hodin v pražském divadle ABC rozezní jazzové tóny zpívající klavíristky Hany Robinson a jejích hostů Natálie Kocábové, Anny Mlinarikové a Jana Roušara. V rámci večera moderovaného Petrem Vondráčkem bude pokřtěn kalendář, který nafotil renomovaný fotograf Robert Vano.


Originální  tematika Klapzubovy jedenáctky nebyla pro kalendář 2014 zvolena náhodně. Téma příběhu o vůli a cvičení, které vás pohání k vytouženému cíli, je úzce propojeno s problematikou nemoci postihující v dnešní době mnoho mladých lidí. Výtěžek ze zářijového koncertu i z prodeje kalendáře pomůže pacientům s roztroušenou sklerózou. Generálním partnerem projektu je Česká asociace fotbalových hráčů.

Hana Robinson vystoupí s písničkami ze své první sólové autorské desky „Brouk v hlavě“. S Nadačním fondem Impuls zpěvačka a klavíristka aktivně spolupracuje již několik let. Nadační fond vznikl v roce 2000, Impuls jako jediný v ČR pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou. Jeho cílem je podporovat projekty zajišťující komplexní a kvalitní léčbu roztroušené sklerózy, její výzkum, jakož i osvětovou činnost.

Myšlenkou pro vytvoření černobílého retro kalendáře je příběh o starém Klapzubovi a jeho synech, kteří poctivě a pilně cvičili, protože chtěli něco dokázat. Byli velmi stateční a drželi vždy při sobě. „Člověk musí pořád chtít něco víc a někam výš. Po celý život,“ slýchávali. „Kalendářem chceme upozornit na skupinu lidí s diagnózou roztroušená skleróza, kterých je v České republice asi 19 000 a jejichž počet raketově stoupá. Současně se stoupajícím počtem se snižuje věková hranice, kdy výjimkou nejsou ani náctiletí. Roztroušenou sklerózu si totiž nikdo z nás nepřivodí sám, ta prostě přijde sama. Souboj s nevyléčitelnou nemocí  vyžaduje totéž nasazení jako fotbalový zápas – vůli, statečnost a poctivý trénink,“ říká za Nadační fond Impuls jeho výkonná ředitelka Jana Vojáčková.

 

hana robinson


Roli „modela“ velkoryse přijal bývalý fotbalista a trenér Ivan Hašek spolu s fotbalisty národní reprezentace. K sobě povolal zvučná jména, jako jsou Martin Vaniak, Vladimír Šmicer, Jiří Šmicer jr., Jiří Novotný, Horst Siegel, Jan Koller, Jiří Jarošík, Pavel Horváth, Pavel Hašek a Ivan Hašek jr. Všech jedenáct fotbalistů se pak postavilo před objektiv uznávaného fotografa Roberta Vana. Výsledkem jsou stylové retro fotografie, které by směle mohly ilustrovat slavnou knihu Eduarda Basse.

„Co může být víc, než když děláte svoji práci, která vás baví, a ještě přitom pomáháte? Děkuji, že jsem mohl na tomto projektu pracovat,“ uvedl ke spolupráci Robert Vano a Ivan Hašek jej doplnil: „Přál bych si, aby kalendář pomohl dobré věci!“ Kalendář má sloužit jako motivace pro pacienty s roztroušenou sklerózou, kteří chtějí aktivně žít a pracovat. Výtěžek z prodeje poputuje na podporu ojedinělého projektu ReMuS, celostátního registru pacientů s roztroušenou sklerózou.

Vstupenky na koncert lze zakoupit za cenu 390 Kč na pokladně Divadla ABC, Vodičkova 28, Praha 1 či na webových stránkách nadačního fondu www.multiplesclerosis.cz. Kalendář, který je tištěn v limitované edici 5 tisíc kusů, bude možné premiérově zakoupit na samotné akci za cenu 500 Kč. Kdo si jej nestihne koupit, bude mít možnost si ho objednat na emailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo osobně v provozovně Nadačního fondu IMPULS Na Pankráci 420/54, 140 00 Praha 4.


Text: Rohaj
Foto: EV Communications

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání