Čínský cirkus překračuje hranice lidského chápání

Čínský národní cirkusJen v několika málo exkluzivních představení mělo české publikum možnost zhlédnout unikátní vystoupení Čínského národního cirkusu. V Praze se akrobaté představili v sobotu 23. března v Kongresovém centru. Performace, která snoubí tradiční čínskou kulturu, moderní prvky a naprostou vyrovnanost a soustředěnost těla, absolutně nadchla všechny přítomné.


Plné tajemství a krásy, ale i dřiny a naprostého ovládání duše i těla. O tom všem je čínské umění, akrobacie a životní styl. A právě splynutí duše a těla, sebekontrolu, vášeň a vyrovnanost předvádí ve svém představení Čínský národní cirkus, který 23. března zavítal do Prahy.

Už od začátku bylo jasné, že nejde o ledajaký cirkus. Kousky, které akrobaté předváděli, se naprosto vymykaly lidskému chápání a přítomní diváci jen v úžasu pozorovali naprosto dokonale dotažené představení těch nejlepších z nejlepších.

Celá show se nese v duchu FENG SHUI Životní harmonie a provází ho tematické komentáře mezi jednotlivými čísly i jednoduché kulisy, kterých si ale během programu stejně nevšímáte. Vše, co sledujete, jsou totiž strhující akrobatická čísla, ladnost pohybů i grácie, s kterou se účinkující pohybují a díky níž vypadá všechno tak jednoduše. Během představení jen přemýšlíte nad tím, jak něco takového může být v lidských silách.

 

Čínský národní cirkus


Každé vystoupení doprovází hudba, ladící s celým konceptem show. Výborné bylo i nasvícení čísel, které perfektně dotvářelo celou atmosféru. Divákům byly představeny tradiční prvky čínské kultury snoubené v dokonalé harmonii s vlastním tělem.

Samozřejmě nesměl chybět ani pro cirkus typický klaun. Ten čínský, mim, naprosto dokonale ovládal publikum a každého si jednoduše omotal kolem prstu, a to i přesto, že nepředvedl nic českému divákovi netradičního či nového.

Čínský národní cirkus je rozhodně něco, co stojí za vidění. Dá se jen těžko popsat, co se na pódiu odehrává. Na všech vystupujících je navíc vidět i neskutečná pokora a vděčnost k tomu, co dělají a radost z úspěchu, který sklízí.
Text: Tereza Netoličková
Foto: Luboš Kováč

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání