Pražská náměstí ožijí velikonočními trhy

kulturní servis pulsV sobotu 16. března zahájí společnost Taiko další ročník oslav největších křesťanských svátků. Na Staroměstském i Václavském náměstí naleznou návštěvníci opět mnoho stánků s občerstvením, ruční tvorbou, květinami a dalšími zajímavostmi. Lidové Velikonoce letos zpestří různé hudební motivy. Trhy budou v centru Prahy až do 7. dubna 2013. Co o nich prozradili organizátoři?


Na obou náměstích v hlavním městě vyroste jarní vesnička s prodejními stánky. Zdobit je budou pestré květiny a různé velikonoční motivy. Milan Heidler, výkonný ředitel pořadatelské společnosti, prozradil: „Dominantou budou letos nejen velikonoční náměty, ale také roztančená jarní příroda. Nezapomněli jsme ani na dobré jídlo s oblíbeným velikonočním jídelníčkem.“

Barevné pentličky, květy a vajíčka ozdobí tradiční břízu, která se bude tyčit uprostřed Staroměstského náměstí. Hlavním námětem však bude jaro. V metropoli vzniknou tři rozkvetlé zahrady, v jejichž středu budou umístěny 4,5 metru vysoké třešňové stromy symbolizující bílé ruce hrající na hudební nástroje v životní velikosti. Dekoratéři zvolili basu, housle a harfu.

kulturní servis puls


„Hlavní myšlenka, z níž jsme vycházeli, byla co Čech to muzikant. Hosty trhů tak budou na každém kroku provázet právě hudební nástroje a symboly, které se tak současně propojí s jarními barvami,“ upřesňuje Vlastimil Jakubec z firmy S.O.S. – DEKORACE.

Také plánuješ navštívit pražské trhy? Zapoj se do velikonoční soutěže! Stačí správně odpovědět na jednu ze dvou otázek, které vyžadují pozornost při sledování výzdoby vyhlídkového mostu. Vítěz získá dárkový balíček, odpovědní kupóny najdou malí i velcí hráči v Dětské staroměstské dílničce o velikonočním víkendu v době od 28. března do 1. dubna. Denně bude vylosována jedna správná odpověď.

Prodejci nabídnou k prodeji tradiční velikonoční sortiment, jako jsou tematické ozdoby, kraslice, pomlázky, přání, věnce, sošky zvířat s motivy Velikonoc a další suvenýry. Samozřejmostí budou také ukázky ručních řemesel a možnost zakoupení výrobků zhotovených na místě. Pro malé návštěvníky je připraveno malování kraslic různými technikami a ruční výroba svíček. Zavítat mohou rovněž do Dětské dílničky, kterou bude provozovat občanské sdružení Sluníčka. Pobavit se mohou také u loutkové pohádky, zdobení kraslic či vyrábění slepiček, kohoutků a zajíčků.

kulturní servis puls


Na Staroměstském náměstí vyroste už tradičně pódium, které nabídne každý den pestrý program. „Vystoupí především folklórní a lidové soubory z celé republiky. Bavit diváky bude jistě den s rekordy a kuriozitami s oblíbeným králičím hopem – závodem obřích králíků - a již tradičně se bude konat také mistrovství České republiky v otvírání ústřic. Samozřejmostí bude velké velikonoční odpoledne pro děti a mnoho dalších aktivit,“ popisuje Libuše Pardubská, vedoucí dětských programů na Velikonočních trzích.

Prodejní domky se suvenýry a dekorativními výrobky budou otevřeny každý všední den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením budou zprovozněny denně do půlnoci. Dětská staroměstská dílna nabídne program od pondělí do pátku, pokaždé od 15 do 18 hodin, o víkendu zůstane otevřená od 12 do 19 hodin.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Taiko

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání