Organizátoři veletrhu Styl&Kabo představili novinky i program akce

styl and kabo 2013V úterý 11. února se v pražském hotelu Aventin konala tisková konference k nadcházejícímu oděvnímu a kožedělnému veletrhu Styl&Kabo. Podrobně byl představen celý program, zajímaví hosté i novinky, které únorová módní akce pro návštěvníky nachystala.


Styl&Kabo se tradičně koná na výstavišti v Brně. Probíhat bude od 17. do 19. února a předvede více než pět set značek ze čtrnácti zemí, z toho padesát tři českých firem a třicet nováčků. Prezentovány budou převážně kolekce pro podzim a zimu 2013/2014, některé firmy však představí kolekce pro letošní jaro/léto. Očekává se příchod pěti tisíc návštěvníků.

Tisková konference, jež se koná v týdnu, kdy veletrh startuje, byla pojata velmi komorně. Markéta Kamenická, manažerka PR a reklamy Styl&Kabo, Gabriela Vargová, ředitelka projektu, Vlasta Mayerová, projektová manažerka ČOKA a Josef Adamíček, zahraniční konzultant pro oděvní trh v ČR - ti všichni jako zástupci veletrhu představili přítomným novinářům jednak blížící se událost, jednak statistiky a žebříčky uplynulého roku a předpovědi pro rok následující.

 


Mezi žebříčky nechyběly ani země, které prezentují na Styl&Kabo nejčastěji. Za Styl je to Slovensko, Polsko a Německo, za Kabo poté Německo, Rakousko a Polsko. Pořadatelé také zdůraznili, že zatímco Styl se opět zaměřuje na oděvy, Kabo na obuv a kožedělní průmysl.

styl and kabo 2013


Jedna z důležitých informací je to, že se na veletrh opět vrací látky. „Našlo se prvních pár firem, které budou na Stylu prezentovat své látky,“ oznámila Gabriela Vargová. Představila mimo jiné firmy Veba Broumov a TYLEX, které fungují již od roku 1832.

Mezi značkami, jež se na veletrhu představí, nebude chybět DDP, MOODO, MURA, FARMERS, Pietro di Martin, Burgari, Ragazza či Analpa. „Jsme opravdu rádi, že tyto značky prezentují na Styl&Kabo,“ řekla Vargová.


Oděvnímu veletrhu nesmí samozřejmě chybět ani módní přehlídky. V únoru se na Styl&Kabo bude prezentovat kolekce Kláry Nademlýnské a studentský design pod hlavičkou Gaudeamus design. „Oslovili jsme vybrané školy a tyto školy budou prezentovány na Styl&Kabo,“ oznámila Vargová a dodala: „Nejde o soutěž, i když předpokládáme, že se školy budou chtít předvést a určitá rivalita se objeví.“

Co se týče soutěží, Top styl designer, který provázel každý ročník, byl letos pozastaven kvůli konceptu, na kterém chtějí pořadatelé zapracovat. Můžeme se ale těšit na soutěže vystavovatelů Kabo, a to jednak na TOP MODEL a jednak na Českou kvalitu a Žirafu. Představí se i známé tváře, mezi nimiž nebude chybět Alena Prešnajdrová, Denisa Domanská a úřadující Miss Earth Tereza Fajksová.

styl and kabo 2013


Zajímavou součástí veletrhu bude rozhodně Live Gallery a Bijoux Gallery. Live Gallery je speciální projekt, kde „ožijí torza“ a živě představí denně zhruba deset modelů, které po celou dobu budou vystaveny v galerii.

Návštěvníky letošního Styl&Kabo čeká rozhodně parádní podívaná. Mimo veletrhu se mohou těšit na pestré množství doprovodných programů a kvalitní zázemí. Návštěvníci mohou mít jistotu, že ti, co se na akci nějakým způsobem podílí, dělají vše proto, aby měla vyšší a vyšší úroveň a nespoléhají na to, že má ve světě už nějaké jméno. „Myslím, že osm tisíc metrů čtverečných výstavní plochy je pěkný výsledek, doufám, že si trhy nadále udrží svou úroveň,“ popřála veletrhu Vlasta Mayerová, která mimo jiné představila ekologickou stránku veletrhu a neustálý boj se všemi příslušnými orgány o zpracovávání oděvů.

Styl&Kabo odstartuje už tuto neděli na brněnském výstavišti a dá návštěvníkům nahlédnout do srdce oděvních firem, kde kvalita a jedinečnost převažují nad masovou produkcí a laciným zpracováním.Text: Tereza Netoličková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání