Pohádkový Čtyřlístek slaví úspěchy i po 40 letech

čtyřlístekPsí slečna Fifi, kocour Myšpulín, zajíček Pinďa a prasátko Bobík – kreslení hrdinové, kteří patří k dětským vzpomínkám mnohých. Veselá partička spatřila světlo světa poprvé v roce 1969. Od té doby se vydalo již mnoho komiksů s jejich příběhy. Loni v listopadu bylo v České republice otevřeno Muzeum Čtyřlístku a v lednu 2013 prorazí populární zvířátka také na filmová plátna.


Už je tomu rok, co bylo v Městské knihovně v Doksech slavnostně otevřeno nové Muzeum Čtyřlístku. Konkrétně se tak stalo 11. listopadu 2011. Akce se zúčastnil tvůrce populárních postaviček, výtvarník Jaroslav Němeček, přítomna byla také Eva Burešová, starostka městečka Doksy, a mnoho významných hostů, mezi nimiž nechyběli ani Fifi, Myšpulín, Bobík a Pinďa v nadživotní velikosti.

čtyřlístekBěhem programu přišla řeč také na připravovaný celovečerní film Čtyřlístek ve službách krále, který vzniká ve studiu Alkay pod taktovkou režiséra Michala Žabky a producentů Miloslava Šmídmajera a Aleše Třísky. Hlasy pohádkovým postavám propůjčí například Karel Heřmánek, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Petr Nárožný, Kryštof Hádek a další známé osobnosti.

V dobrodružném příběhu se členové Čtyřlístku vydají na výlet do staré Prahy, kde se seznámí s císařem Rudolfem, který je požádá o pomoc – potřebuje získat magický kámen mudrců. Hrdinům půjde o holý život, ale během jejich výpravy je čeká také mnoho hezkých zážitků, poučení a zábavy. Film by měl mít v kinech premiéru 31. ledna 2012.

čtyřlístekFifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa však bodují i v další oblasti, a to jsou poštovní známky! Česká pošta přišla letos s novinkou – nabízí známky, které jsou vůbec poprvé tematicky věnované českému filmu, a sice právě dílu Čtyřlístek ve službách krále. Fanoušci animovaných hrdinů či vášnivý sběratelé mohou získat dva druhy známek s nominální hodnotou v kategorii A (pro Českou republiku). V prodeji je lze zakoupit od 7. listopadu 2012. I tentokrát jejich podobu ztvárnil Jaroslav Němeček.

Samolepící známky se prodávají v aršíku po deseti kusech. Je na nich zachycen Čtyřlístek s králem a císařem Rudolfem II. a jeho věrným lvem Aurixem I. ve lví podobě, a v druhé verzi pak coby bájného gryfona.

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: CinemArt

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání