Jak literární ceny (ne)mění českou literaturu

kaV pražských prostorách MeetFactory se od 17. října rozbíhá cyklus literárně – debatních pořadů pod taktovkou pedagoga Literární akademie Reného Nekudy. Dostaly název Večery pod letlampou.


Říká se, že česká literární scéna je příliš malý rybník, každý se zná s každým a kamarádi si udělují ceny navzájem. Na otázky moderátora se budou během zahajovacího večera pokoušet odpovídat dva mladí úspěšní literáti vlastnící Ortenovu cenu - Jana Šrámková (Hruškadóttir, 2009) a Jan Těsnohlídek ml. (Násilí bez předsudků, 2010).

Cyklus Večerů pod letlampou bude probíhat v pravidelném dvouměsíčním rytmu, přičemž dalším plánovaným tématem jsou E-booky vs tištené knihy. Účast na dalších pořadech přislíbili např. nakladatelka Jana Semelková, nový objev mladé české literatury Filip Doušek či redaktor jednoho z prvních vyloženě elektronických nakladatelství Young Books Lukáš Prchal. V jednání je například i Michal Viewegh či Petra Hůlová.

Aktuální rozpis večerů naleznete vždy měsíc předem v programu na www.meetfactory.cz a v aktualitách na www.literarniakademie.cz

 Text: LA
Foto: Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání