Galerie panenek DollsLand zaujme malé i velké návštěvníky

Ve dvou sálech historického domu z 16. století v Rytířské ulici máte možnost vidět ve 45 expozicích přes 1 200 panenek Barbie, 3 000 jejich doplňků a 60 dopravních prostředků pro Barbie a Kena. Součástí galerie je také zcela unikátní sbírka 360 sběratelských panenek.


Malé holčičky budou rozhodně z této výstavy nadšené. Uvidí zde různé pokojíčky pro panenky a také největší 3 patrový dům pro Barbie a Kena, loď, letadlo, autíčka, motocykly, čtyřkolky a další dopravní prostředky včetně prvního oficiálního vozu Barbie a Kena, sportovního kabrioletu Austin-Healey 3000 MKII, vyrobeného v roce 1962 a mnoho dalších zajímavostí. Kromě Barbie a Kena si zde našly své místo i postavičky slavných studentů ze školy Monster High.

Mezi sběratelskými panenkami je možné zhlédnout známé postavy z řad hudebních i filmových hvězd, a to Barbie jako zpěvačku Cher, představitelky Bond Girl, herečku Marylin Monroe, Elvise Presleyho, Elizabeth Taylor, zpěvačku Shakiru nebo herečky z filmu TITANIC a KING KONG. Filmovou expozici doplňuje růžový Rolls Royce pro Barbie v měřítku 1:6. Mezi exponáty nechybí ani slavné filmové postavy Barbie a Kena v podobě Shreka, Harry Pottera, Jacka Sparrowa, představitelů Twilight ságy a dalších. Impozatní a nepřehlédnutelná je i Barbie jako extravagantní Lady Gaga v kostýmu Bohyně Galaxie.

Velkou chloubou galerie je kolekce Barbie Ferrari doplněná modelem vozu Ferrari. Sbírky Barbie Basics a Barbie jsou inspirované slavnými módními návrháři, jako jsou Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Gorgio Armani nebo Givenchy. Milovníkům silných strojů se bude určitě líbit kolekce Barbie a Kena ve stylu Harley Davidson s věrnými kopiemi motocyklů. Tatínkům a klukům se bude líbit přehlídka nádherných a propracovaných modelů aut, která byla prodloužena do neděle 23. 9.

Výstava je přístupná nejen pro maminky s kočárky, ale také pro vozíčkáře. Pro malé návštěvníky mají připravený dětský koutek, kde lze malovat, sledovat příběhy Barbínek nebo si zadovádět na některé z hudebních podložek. Otevřeno mají celoročně od pondělí do neděle v čase 10:00 až 18:00. Pro všechny návštěvníky Galerie panenek DollsLand, kteří přijdou do neděle 23. 9., je připravená skvělá soutěž. Na konci každého týdne vylosují jednoho z nich, ten získá zdarma jednu panenku Barbie nebo Monster High.

 


Text: Megie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání