LÁVKA RIVER STAGE pobaví v srpnu rozmanitými kulturními večery

Lávka River Stage 2010
Na vltavské laguně mezi Klubem Lávka a Karlovým mostem bude přímo na vodní hladině nainstalováno speciální pódium. Během srpna zde proběhne řada multižánrových kulturních večerů. Zastoupeny budou opera, balet i moderní divadlo. Navštivte tuto unikátní akci i vy!

Slavnostní zahájení projektu „Lávka River Stage“ se bude konat 1. srpna, v den 20. výročí od založení Klubu Lávka. Program bude na laguně k vidění po celý srpen kromě pondělků od 20.30 do 22 hodin. Skladba večerů bude sestávat z operního čísla, baletního vystoupení a některých představení zástupců moderního divadla. Ať už půjde o akrobaty, žongléry, chodce na chůdách či mimy.

 

Konkrétně budou operní árie pět sólistky Státní opery Lucie Silkenová, Petra Nothová a Markéta Mátlová. Na scéně vystoupí tanečníci souboru Bohemia Balet a bohatý program doplní i řada dalších umělců. Například známý žonglér ATI, netradiční hudební skupina String Ladies, klauni, tanečníci, mimové a akrobati z Long Vehicle Circus, skupina akrobatů z projektu Gents a žonglérské duo Bratři v Tricku.


„O tomto projektu jsem se dozvěděl poprvé v polovině května v Šanghaji při přípravě českého dne pro Expo Lávka River Stage 2010a přišlo mi to neuvěřitelné, stejně jako když jsem před dvěma lety začal vymýšlet program na Expo. Teď tomu ale už věřím,“ řekl ve na tiskové konferenci produkční projektu „Lávka River Stage“ Jakub Vedral. „Přemýšleli jsme co udělat, protože ne všechno se dá dělat na vodě. To nemá v Praze a asi ani v Čechách obdoby, zážitek to však může přinést rozhodně nečekaný, protože voda nám bude sloužit také jako efekt zrcadla,“ pokračoval Vedral a dodal. „Je to rozhodně velká výzva a uvidíme, jak to dopadne.“

 

Kromě pódia umístěného přímo na vodě bude zážitek dotvářet také speciální multimediální technika a každý večer zakončí show v podobě projekce obrazů promítaných na vodní stěnu. Diváci budou moci sledovat představení ze zahrádky Klubu Lávka, kde si za 350 korun můžou dát cokoliv a užít si tak večer naplno. „Namířili jsme pódium tak, aby se dalo sledovat i z mostu,“ uvedl organizátor projektu Boris Gajdečka s tím, že diváci na Karlově mostě samozřejmě nic platit nemusí. „V případě nepříznivého počasí se program přesune do divadelního sálu, projekce na laguně však proběhne za každého počasí,“ doplnila Gabriela Al Dhábba z agentury Quix Communication, která zajišťuje propagaci akce. Více informací o projektu zájemci najdou na adrese www.lavkariverstage.cz.Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání