MICHAEL JACKSON SE PO ROCE VRACÍ MEZI NÁS

Michael Jackson Alespoň tomu tak bude prostřednictvím jeho tvorby, kterou si všichni jeho příznivci připomenout již tento pátek 25. června. Je to až k neuvěření, ale od tragického úmrtí krále popu uplynul přesně rok. Během této doby se připravoval velkolepý projekt, kdy si při několika různých akcích můžete připomenout nejen dílo a život umělce, ale i jeho odkaz, který tu po sobě zanechal.


Ať už patříte k velkým fanouškům Michaela Jacksona nebo jen k příznivcům, kterým se líbila jeho tvorba, rozhodně byste si neměli nechat ujít páteční vzpomínkové akce. Program celého galavečera bude zahájen už v 17 hodin a to oficiálním zahájením speciální výstavy zaměřené na zpěváka. Budete moc vidět unikátní sérii fotografií Marka Smejkala, pořízené ze zahajovacího koncertu turné HIStory, který se uskutečnil v roce 1996 na Letenské pláni. Dále zde budou díla od akademické sochařky Daniely Kartákové, snímky ze setkání Jacksona s tehdejším prezidentem Václavem Havlem od Jiřího Jírů nebo obrazy malířky Heleny Kadlčíkové, jenž pobývala u Michaela v Neverlandu a malovala pro něj oficiální portréty. Expozice bude vystavena v prostorách divadla Hybernia do 29. srpna, kdy bude uspořádána dobročinná aukce některých děl. V tento den by legenda oslavila své další narozeniny.

 

Michael Jackson Další částí programu bude slavnostní akce v prostorách zmíněného divadla, která odstartuje úderem sedmé hodiny. Vystoupí zde mnoho známých a slavných osobností, své uznání přijdou vyjádřit například Karel Gott či Jitka Zelenková. O zábavnou část se postará tanečnice Qaša se svou taneční skupinou IF. Petr Kotvald představí píseň věnovanou památce Jacksona. Richard Pachman zase zazpívá skladbu napsanou pro Michaela belgickým skladatelem Glorieuxem. Vzpomínkovým večerem bude provázet herec Miroslav Šimůnek.

 

Samozřejmě se také můžete těšit na řadu imitátorů krále popu, módní přehlídku zombie od návrhářky Moniky Roženkové, loutku zpěváka a dětskou show. Speciální představení si nacvičily děti z dětského domova v Dolním Lánově a Horních Počernicích a k tanečním vystoupením se přidají dokonce i vozíčkáři. Vstupenky na galavečer seženete v prodejních sítích Ticketpro a Ticketportal, nebo přímo na pokladně divadla. Vstupenky jsou k dostání od 250 do 350 korun. Na výstavě bude možné zakoupit panenky organizace UNICEF, čímž přispějete na očkování dítěte z rozvojových zemí proti smrtelným nemocím.

Fanoušky a noční tvory, kteří nebudou mít Jacksonovy tvorby dost, následně s otevřenou náručí přivítá Retro Music Hall Discotheque na Praze 2. Zde se pořádá afterparty „The Official Michael Jackson Tribute Night“. Po celou noc budou hrát jeho nezapomenutelné hity, čeká vás speciální projekce, drinky pojmenované dle Michaelových songů a samozřejmě imitátor. Vstup je od 15 let a pro všechny zdarma. Začátek od jednadvacáté hodiny.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová; tisková zpráva


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání