Cirkus Cirkus Festival patří mezi čtyři nejlepší cirkusy

Cirkus Cirkus FestivalZa dva týdny odstartuje v Praze velká přehlídka cirkusového umění. Na jednom místě uvidíte to nejlepší z drezúry, žonglování, ekvilibristiky i akrobacie. Kdo si asi letos odveze první cenu? Kulturní servis Puls, hlavní mediální partner akce, vás zve na zábavnou show, u kterého se rozhodně nudit nebudete. Za své hovoří i fakt, že Festival patří mezi čtyři nejlepší cirkusová vystoupení, jaká můžete v Evropě vidět.


Ve středu 1. února svolali organizátoři Cirkus Cirkus Festivalu tiskovou konferenci, aby představili koncept letošního programu a zprostředkovali malou ochutnávku velkolepé show, která bude v Praze k vidění od 15. února. Cirkusový stan stojí na Hagiboru už od loňského podzimu, kdy se tu pořádal Cirkus Cirkus Classic.

Cirkus Cirkus FestivalProgram zahájili mažoretky Pěvy Filípkové v modrých kostýmcích. Ačkoli na nich byla znát lehká nervozita, úsměv se jim ze rtů neztrácel. Poté přijel na motorce jeden z umělců - Robert Lagron. Profesionálně se vyhoupl ze sedla svého silného stroje a předvedl malou, ale velice pestrou ukázku ekvilibristiky. Té se věnuje už od svých pěti let, neboť tuto činnost provozoval i jeho tatínek.

Prezident festivalu Artur Kaiser prozradil, jaký ohlas má český Cirkus Cirkus Festival ve světě. „Nedávno jsme se vrátili z největšího cirkusu v Monte Carlu, kde cirkusoví znalci, odborníci a přátelé cirkusu zhodnotili, že tento pražský festival patří mezi čtyři nejprestižnější cirkusy v rámci celé Evropy. Česká republika má historicky podruhé velkou medaili, velkou cenu z Monte Carla. Účastnila se 36. ročníků a je smutné, že se o tom u nás vůbec neví.“ Když se moderátor Kaisera zeptal, co je na pořádání cirkusové show nejtěžší, odpověděl, že to je česká legislativa a spousta papírování.

Absolutní špičkou, na kterou se diváci mohou letos těšit, je prý dle očekávání vystoupení rodiny Casselly. Dle slov Artura Kaisera je jejich vystoupení světovou senzací. Za své hovoří i fakt, že si tato formace letos přivezla z Monte Carla zlatou medaili. „Na to, že zhruba za týden zamíří do Prahy s takovýmhle oceněním, jsme opravdu hrdí,“ dodal prezident festivalu.

Cirkus Cirkus FestivalV rámci třetího ročníku Cirkus Cirkus Festivalu zasednou v odborné porotě herečky Anna Polívková a Miluše Bittnerová, herci Pavel Liška, Karel Roden, Vladimír Kratina a Martin Zounar, zpěvačka Markéta Konvičková, zpěvák Bohuš Matuš a první novodobá miss Československa Ivana Christová. Předsedou poroty bude opět Bolek Polívka, který se této akce účastní pravidelně. Letošními moderátory budou Tereza Kostková a Petr Šiška. Ač se oba dobře znají, před kamerami společně ještě nevystupovali. Finálový večer s vyhlášením a předáním cen se bude tradičně zaznamenávat, vysílat v zahraničních televizích a vydávat na DVD.

Iva Frühlingová, která se tiskové konference také zúčastnila, prozradila, co dělala v loňském roce stráveném především v zahraničí. „Natočila jsem šest písní, jsou takové víc taneční. Hodně jsem cestovala, sepsala svou druhou knihu, která se bude jmenovat Příběhy ze showbusinessu a pak jsem připravovala projekt pro talentované děti.“ Na otázku, proč se Cirkus Cirkus Festivalu zúčastní, odpověděla: „Baví mě, že je cirkus taková nostalgie – člověk je na chvíli zase dítětem.“

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Marta Dlouhá

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání