Jak budou vypadat nominace Českého lva 2011?

ČESKÝ LEVNejdřív nominační večer, a pak to Český lev rozjede naplno. Zajímá vás, kdo letos obdrží prestižní ceny Českého lva? Velký večer se už pomalu blíží, a tak si přečtěte, co prozradil přímo Petr Vachler - na jaké novinky se můžete letos těšit.


Vyhlašování cen každý rok předchází nominační večer, který si spousta lidí spojuje s Ester Kočičkovou. Bude ale letos uvádět pořad? A pokud ano, kdo bude jejím parťákem? Volba padla na Jakuba Žáčka. „Po loňské zkušenosti s Kubou Žáčkem, jsem ho chtěl znovu, jen jsem přemýšlel, koho k němu. A když Kuba přišel s myšlenkou, že by rád moderoval ve dvojici s Ester Kočičkovou, jenom jsem zajásal, protože Ester uváděla nominační večer už několikrát a vždycky skvěle,“ sdělil Petr Vachler. A jak bude vypadat večer samotný?

Pomalá láska
ČESKÝ LEVBude v zpomaleném duchu. Organizátoři chtějí, aby se lidé v té dnešní hektické době zastavili a zbrzdili. Proto i upoutávka bude pomalejší, záběry také a kdo ví, jestli moderátoři nebudou třeba jako ze zpomaleného filmu. Aby se dotvořila rozněžnělá atmosféra, tak tématem akce je láska. Proč zrovna ta? „Důvodů bylo několik. Ten první a nejdůležitější je fakt, že když jsem si procházel loňskou kolekci českých filmů, kteří se ucházejí o Českého lva, zjistil jsem, že téměř v každém z nich hraje láska velmi důležitou nebo dokonce hlavní roli. Druhý důvod je jasný. Jestli má něco šanci zvítězit nad proroctvím mayského kalendáře, pak jedině láska,“ dodal Vachler.

Láska z televize
A jak se na to dívají moderátoři samotní? „Já původně navrhoval Nenávist, ale to by divácky asi nebylo přijatelné,“ podotkl Žáček a Kočičková ho doplnila: „Já přemýšlela o Konci světa.“ Jak ale vypadá taková láska v praxi televizního přenosu, se můžeme jen domnívat. „Třeba svým výstupem a výběrem hostů docílíme toho, že se ti dva doma u televize budou mít ještě radši než před třiceti lČESKÝ LEVety, když se seznámili,“ zamýšlí se Kočičková.

Nominační večer proběhne 4. února v pražské Lucerně. Tradičně ho budou moci sledovat i diváci u obrazovek, kterým přímý přenos zprostředkuje Česká televize. Všem divákům pak ještě moderátorka večera Kočičková se smíchem vzkazuje: „Já bych chtěla divákům už počtvrté vzkázat, že nominační večer je jen přípravou na večer hlavní, proto bych z nějaké té chybičky nedělala vědu, ani nestřílela.“


Text: Aneta Šimonková
Foto: Archiv 2011


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání