Pomozte splnit sen handicapované Zuzanky

splněné dětské přání18letá Zuzanka se pohybuje na vozíčku, chodí do speciální školy, je velmi bystrá, komunikativní a veselá. Má ráda zvířata a nejvíc na světě touží po tom, aby strávila den se svou oblíbenou umělkyní Genny Ciatti. Nezisková organizace Splněné dětské přání se snaží její sen realizovat, bez podpory dalších lidí to však nezvládne. Zapojte se také!


Osud je někdy nevyzpytatelný, a to i v případě této dívky. Maminka porodila dvojčata - první dcera se narodila zcela zdravá, ale druhé, která přišla na svět jen o pár minut později, lékaři záhy diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Ačkoli Zuzanka absolvovala řadu operací a pravidelně jezdí na rehabilitace do lázní, stále zůstává odkázaná na invalidní vozíček. Přesto se snaží trénovat i schůzi o berlích. Pár kroků po zahradě je velká dřina, ale jak sama prozradila – za tu námahu to určitě stojí. Stále má naději, že jednou bude moc chodit, alespoň pomalu a třeba i tančit, jako její oblíbená umělkyně.

splněné dětské přáníKdo je Genny Ciatti a proč je pro Zuzanku vzorem?
Talentovanou zpěvačku jste mohli vidět například v muzikálu Děti Ráje, Kapka medu pro Verunku nebo Cesta kolem světa za 80 dní. Zazářila také na televizní obrazovce, ať už v seriálu Ordinace v růžové zahradě, Gympl s ručením omezeným, nebo aktuálně jako moderátorka TV Relax. Zuzanka si Genny poprvé všimla v roce 2009 během muzikálového představení a od té doby se stala její velkou favoritkou, inspirací a hnacím motorem.

Proč si handicapovaná dívka zvolila za svůj vzor právě tuto umělkyni? „Genny umí ze svého srdíčka rozdávat radost a její oči mi vždy dají sílu a naději, že se někdy dokážu postavit a tancovat jako ona. A její hlas je krásný, když zpívá, je kouzelná. Je hodná a dokáže mě rozesmát, když mi je smutno. Je taková v pohodě. Dává mi naději, že někdy dokážu chodit. Cítím z ní, že chce rozdávat štěstí a lásku dětem na vozíčku,“ prozradila Zuzanka.

Jak bude probíhat Zuzančin velký den?
„Splněné dětské přání připravuje pro Zuzanku kolo nazvané Vysněný den s Genny Ciatti a to ve spolupráci se ZOO a safari Dvůr Králové. Na programu bude například vyjížďka s průvodcem po safari, krmení žiraf a surikat, nebo rodinná párty, během níž si Zuzka zazpívá se svou oblíbenou umělkyní,“ nastínila připravovaný program představitelka Splněného dětského přání splněné dětské přáníMartina Šmejkalová. Párty, která by se měla uskutečnit v odpoledních hodinách 19. září, bude přístupná veřejnosti. „Chceme, aby se lidé mohli seznámit s naší organizací osobně, viděli, jak fungujeme, poznali Zuzanku a začali se více zajímat o handicapované osoby ve svém okolí. Žijeme stále ve společnosti plné předsudků a zbytečných strachů,“ doplnila Martina.

Akce má za cíl více stmelit vybranou rodinu a motivovat handicapované dítě k dalšímu osobnímu rozvoji. „Zuzanka bývá o víkendech doma v Plzni a přes týden studuje v pražském Jedličkově ústavu, kde se o sebe musí sama postarat. Je velmi šikovná a zvládá to na jedničku. Přes to všechno se ale sama bojí v běžném světě fungovat. Splněním jejího snu jí chceme ukázat, co všechno dalšího dokáže. Motivujeme jí k dalším aktivitám pomocí pozitivních zážitků,“ prozradila zakladatelka neziskové organizace Kristýna Šmejkalová.

Pokud chcete Splněné dětské přání podpořit a pomoc se splněním Zuzančina snu, zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 5070227/0100 (Komerční banka), jako variabilní symbol uveďte 19200914. Děkujeme všem, kteří podají pomocnou ruku. Více informací najdete na www.splnene-prani.cz nebo www.facebook.com/splnene-prani

 


Text: Splněné dětské přání
Foto: Splněné dětské přání

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání