Splněné dětské přání: Ice Age ohromilo děti i dospělé mamuty v životní velikosti

splněné dětské přáníV neděli 2. února ožila pražská o2 arena populární show Ice Age – Mamutí dobrodružství. Na představení se vydaly i organizátorky Splněného dětského přání a samozřejmě také rodiny s handicapovanými dětmi, které od neziskové organizace získaly vstupenky. Pořadatelská agentura Live Nation jim krásný kulturní zážitek zpestřila navíc také DVD s filmem Doba ledová.


Nezisková organizace Splněné dětské přání chtěla potěšit rodiny, které mají doma handicapované nebo nemocné děti a mají kvůli tomu omezené možnosti kam vyrazit za kulturou. Co museli zájemci udělat? Bylo to velmi jednoduché – stačilo odeslat email požadovanými informacemi. Tato speciální akce vzbudila u rodičů velký zájem, organizátorům se hned od vyhlášení hromadila jedna přihláška za druhou. A na koho se tentokrát usmálo štěstí?

Holčičky Terezka a Šárinka dorazily se svou maminkou Šárkou Lasslopovou z Bíliny, dalšími účastníky byla Zdeně Kudláčková s dcerkami Kačenkou a Simonkou, které žijí v Hradci Králové. Poslední vybraná rodina Troščinských dorazila s malou Eliškou až z Olomouce. A jaké dojmy si účastníci z Ice Age – Mamutí dobrodružství odnesli?

splněné dětské přání


Šárka Lasslopová
Jelikož Šárinka nemluví, nedokáže říct, zda se jí Doba ledová líbila, ale z reakcí usuzuji, že ano. Když má z něčeho radost, tak tleská a Šárinka tleskala skoro celé představení a svou radost projevovala i smíchem. Měla i takovou tu jiskru smíchu v očích a to je známka toho, že je spokojená. Jen byl trošku problém s výškou a vzdáleností od ledové plochy, protože špatně vidí na dálku, ale když jsme si přesedli, bylo to v pohodě a Šárinka se více soustředila na představení, protože už jsem  jí nedržela na klíně. Mě osobně se představení moc líbilo, i když jsem Dobu ledovou (film) již viděla, toto představení bylo úžasné a chtěla bych poděkovat nejen holkám ze Splněného dětského přání a taky organizátorům představení, kteří nám tento zážitek umožnili. Jinak O2 arena je velice pěkná a přála bych všem, aby měli možnost se do ní podívat na nějaké pěkné představení.

Zdena Kudláčková
Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za nezapomenutelný zážitek a nádherné odpoledne strávené s úžasnými lidmi. Představení bylo kouzelné. Holky o ničem jiném nemluví. Ještě jednou velké děkuji Splněnému dětskému přání.

Marina Troščinská
Děkujeme moc za parádní zážitek. Eliška Dobu ledovou miluje a z představení byla naprosto nadšená. Pro nás rodiče to bylo také velice příjemné a nevšední společné prožití dne. Jsme také moc rádi, že jsme se konečně osobně setkali s holkami ze Splněného dětského přání.

A jak akce zapůsobila na samotné organizátorky Splněného dětského přání? Martina Šmejkalová prozradila: „Bylo to krásné splněné přání pro tři vybrané šťastné rodiny. Stačilo se jenom podívat na ty malé vážně nemocné děti, kterým zářily oči radostí, a měla jsem u srdíčka nádherný pocit. Ještě navíc nám namalovaly moc krásné obrázky. Také se nám podařilo všechny tyto rodiny mezi sebou propojit  a vznikla zcela nová přátelství maminek, které mají stejný společný osud - handicapované děti.“


V galerii si můžete prohlédnout výtvory, které pro Splněné dětské přání namalovaly děti jako poděkování. Od rodiny Troščinských dostaly organizátorky navíc ještě kalendář na rok 2014 s fotkami malé Elišky.
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Splněné dětské přání

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání