Splněné vánoční přání pro princeznu Karolínku, která by si přála chodit!

splněné dětské přáníNezisková organizace Splněné dětské přání obdarovala o Vánocích 12 vážně nemocných dětí ručně vyráběnými panenkami, které zhotovily samy její představitelky. Výrobky jsou speciální především v tom, že byly připraveny přesně podle přání jednotlivých dětí. Sponzorem vánočního kola se stala poradenská skupina APOGEO. Potěšila ručně vyráběná panenka nemocnou Karolínku?


Dnes vám budu vyprávět příběh o jedné skvělé babičce a hodném dědovi, kteří se s velkou láskou starají o svá dvě vnoučata. Mají to opravdu moc těžké, neboť oba musí chodit stále do práce, aby děti uživili. Tuto rodinu můžeme jenom obdivovat a přát jim hlavně pevné zdraví, které je v životě jednou ze skutečně nejdůležitějších věcí.

Karolínka se narodila v červnu 2007. Vážné onemocnění svalová hypotonie a dystrofie nedovolují holčičce chodit. Je velice statečná, každý den poctivě cvičí, i když to někdy dost bolí. V Dětském centru v Novém Jičíně se za pomoci fyzioterapeuta věnuje Bobath konceptu a na rehabilitačním oddělení tamní nemocnice zase cvičí Vojtovu metodu.

Speciální kolo - Vánoční přání 2013


Holčička má nejen skvělou babičku a dědu, ale také brášku Filípka, který je sestře velkou oporou. Oba žijí u svých prarodičů. Ti je mají v péči od února 2012. Díky nedostatečné péči rodičů byli oba zanedbaní a sociálně zaostalí. Karolínka v té době sama ani pořádně neseděla a vážila pouhých 9 kilogramů!

Díky milující rodině a starostlivé péči oba brzy rozumově dohnali své vrstevníky. Filípek nyní chodí do druhé třídy. Jeho sestřička začala od září navštěvovat klasickou školku, která bude vlastně takovým mezistupněm mezi speciální školkou, kde byla dosud, a první třídou základní školy, která ji čeká za rok. Karolínka má ještě jednoho brášku Petříka. Ten vyrůstá po celou dobu u prababičky z maminčiny strany, ta ho má v pěstounské péči. Všichni sourozenci jsou pravidelně ve styku, neboť je nikdo nechce oddělovat ještě víc, než jsou nyní.

Kája se v nové školce cítila zpočátku nejistá, ale nakonec si velice rychle zvykla. Děti jí okamžitě přijaly mezi sebe, paní učitelky si chválí její přátelskou a milou povahu. Na procházce, na kterou jezdí prozatím v kočárku, musí dokonce učitelky usměrňovat holčičky a prostřídávat je, neboť všechny si s ní chtějí povídat. Karolínka má velké štěstí, že narazila na skvělý kolektiv a zdravé děti jsou pro ni hnacím motorem. Na druhou stranu si tam bohužel ještě více uvědomuje svůj zdravotní problém a častěji řeší, že by chtěla chodit.

Její zdravotní stav se pomalu postupně zlepšuje, pokud jde o motoriku a postarání se o sebe samu. Karolínka má skvělou povahu, je to veselá a cílevědomá slečna. Bohužel se neobejde bez pomoci druhých, ale pro každého má vždy úžasný úsměv na tváři. Jejím největším přáním je, aby mohla chodit.

Doma i venku se pohybuje na speciálně upravených odrážedlech, tato pomůcka jí pomáhá také v rámci rehabilitace. Ráda maluje, zpívá a po svém i tancuje. Přihlásila se dokonce sama na kroužek. Učí se anglicky, což ji moc baví. Začala také hrát na flétnu, kterou mají děti v rámci mateřské školky. Babička měla obavy, že to díky svým slabým ručičkám nezvládne, ale Karolínka všechny překvapila. Je to ve své podstatě vlastně také cvičení. Paní učitelka jí dokonce vybrala do Lidové školy umění, kam chodí od ledna. Jinak má starosti jako každá jiná holčička v jejím věku - řeší co na sebe, jak se parádit a také první lásku ve školce.

Speciální kolo - Vánoční přání 2013


Přechodem do klasické školky se trochu zkomplikovala situace s rehabilitací. Kája musí dojíždět do Ostravy, což je celkem dost náročné. Díky tomu ale vznikl nový pohled na její léčbu. Na rentgenu lékaři zjistili, že má navíc marginální luxaci obou kyčlí a tím se zase bohužel chůze vzdálila. I přesto nepřestávají všichni věřit, že existuje řešení, jak jí pomoci.

Zhruba za měsíc budou zápisy do škol, a tak se nyní řeší, která bude v Kopřivnici pro Karolínku nejvhodnější. Bohužel žádná není bezbariérová. Zastupitelé i pan starosta se k tomuto problému staví velice pozitivně a věří, že se do září 2014 vše vyjasní. Se školou nastanou s rehabilitací ještě větší těžkosti. Snad se však rodině brzy podaří sehnat finance na rehabilitační stroj domů. Pro holčičku by také byla velice vhodná léčba v Klimkovicích.

Díky sbírce plastových víček mohli prarodiče Karolínce obstarat chodítko, se kterým udělala své první krůčky. Byla velice šťastná! Babička, děda a bráška, ti všichni nepřestávají věřit tomu, že se holčičce jednoho dne splní její sen a ona bude chodit.

Vánoční svátky strávili všichni společně v rodinném kruhu. Štědrý den je u nich doma již od rána slavnostním dnem. Zpívají se koledy a dokončují přípravy na večer. K tradičním zvykům patří odlévání olova, pouštění lodiček, rozkrojení jablíček a rozlousknutí oříšků. A pochopitelně pohádky, Štědrovečerní večeře, dárky a rozzářené dětské oči. Na Boží hod se sejdou i s dalšími členy rodiny, což je pro všechny vždy úžasné setkání. Společně potom jdou ve Fulneku na mši, aby viděli Betlémské světlo, živý Betlém a zazpívali si koledy.

Nezisková organizace Splněné dětské přání vyrobila pro Karolínku princeznu s korunkou v krásných šatičkách. Zda se nám podařilo rozzářit její krásné oči, o tom se můžete přesvědčit sami na fotografiích, které nám babička poslala, i z jejích vlastních slov. A jak zareagovala na náš telefon, že byla její vnučka vybraná mezi 12 šťastných dětí, které budou obdarovány speciální panenkou?
„Zpráva o daru a přání pro Karolínku mě velice mile překvapila a dojala. Měla jsem pocit, jako by mi někdo podal pomocnou ruku a řekl, to co děláte, má smysl a ty děti za to stojí. I my máme o ty děti zájem a nejsou nám lhostejné. A pak, když přišla ta chvíle, kdy Karolínka rozbalovala balíček od vás, byli jsme všichni plni nejen napětí a zvědavosti, ale opravdu dojati i se slzami v očích. Tak se nám bohužel i stalo, že jsme přehlédli korunku pro princeznu, která byla v dárkovém papíře a skončila v koši. Ale Kája je holka šikovná a vyrobí si novou. Z citového rozpoložení jsem měla problém vše vyfotit a manžel na tom nebyl moc lépe.


Bylo to zkrátka velké překvapení a napětí, jaké si pamatuji z dětství. Princezna Milada se stala členem rodiny, je Karolínčina kamarádka, spolu nakupují, vozí kočárek a povídají si. Myslím, že se vám to moc povedlo a trefili jste se Karolínce do noty. Jsme vděční a děkujeme moc a moc. Škoda jen, že ty její rozzářené oči nevidíte a veselý smích neslyšíte. Věřím, že by to byla, stejně jako pro nás, ta nejhezčí odměna.“

Splněné dětské přání děkuje za spolupráci a finanční podporu při realizaci Speciálního kola – Vánoční přání poradenské skupině APOGEO.


Kdo je poradenská skupina APOGEO?
„Jsme ryze česká poradenská skupina APOGEO Group s hlavním sídlem v  Praze a pobočkou Nicosii. Řadíme se počtem svých klientů a rozsahem služeb mezi nejvýznamnější specialisty v oboru mezinárodního daňového plánování v České republice. Dále poskytujeme služby v oblastech daní, auditu, účetního a mzdového poradenství, outsourcingu mezd, znaleckých služeb a management consultingu. Nedílnou součástí skupiny APOGEO je společnost SMART Office & Companies, která je pod značkou SMART Companies, nejvyhledávanější v oblasti trustových služeb a ready-made společností na trhu v 30 zemích po celém světě, a SMART Office, přední poskytovatel sídel a služeb virtuálních kanceláří. Stabilní zázemí skupiny APOGEO přináší nezpochybnitelnou jistotou nejen pro své zaměstnance a obchodní partnery, ale díky širokému a vzájemně navazujícímu portfoliu služeb především pro své klienty,“ prozradila Klára Sierra závěrem.

Text: Martina Šmejkalová
Foto: Dodal obdarovaný; Splněné dětské přání

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání