Splněné dětské přání vyrazilo na Pražský Majáles

splněné dětské přáníV úterý 30. dubna 2013 ožily prostory pražské Stromovky davy studentů, rodičů, dětí i zástupců starší generace. Všichni mířili za stejným cílem – na open air festival Majáles, který se tu každoročně pořádá. Doprovodný program sliboval různorodou zábavu, krom jiného i stanoviště občanského sdružení Splněné dětské přání, které pro návštěvníky akce připravilo několik nevšedních aktivit.


První zvědavci se v prostorách festivalového areálu objevili už kolem jedné hodiny. Hudební zábavu nabízelo osm různých stagí, na kterých vystupovali profláknuté oblíbené skupiny, méně známí umělci i studentské kapely. Zpestření nabízel i bohatý doprovodný program. Nechyběly oblíbené majálesové svatby, studentský jarmark, volba miss a krále Majálesu 2013, stánky s občerstvením a lákavými soutěžemi.

splněné dětské přáníPoprvé se na Pražský Majáles vydali také organizátorky Splněného dětského přání. Na stánku prezentovaly tvorbu ručně vyráběných panenek, jejichž koupí může veřejnost neziskovou organizaci podpořit. To udělala i jedna maminka, která na festival zamířila se svou ratolestí. Velmi ji zaujali šášulkové, ale váhala, kterého vybrat. Nakonec dala na doporučení a nechala svou holčičku, aby sama ukázala, který panáček ji více láká. Zadumaně se podívala a během chvilku už objímala svou vyvolenou panenku.

Novinkou, kterou Splněné dětské přání připravilo, byla akce nazvaná „Vynechej 1 pivo, vyplň přání dětem!“. Za každý příspěvek ve výši od 50 korun daly organizátorky do misky jeden nafukovací balonek. Zájemci jim pak nadiktovali vzkaz pro postižené, který na balonek chtěli zaznamenat. Mezi přáními se objevilo například „Ať jim slunce svítí do srdcí“, „Ať se jim s každým balonkem splní alespoň 20 přání“, „Aby se o nemocné děti měl kdo starat“ nebo „Hodně štěstí, odvahy a nevzdávat se“. Občanské sdružení bude akci opakovat na dalších vybraných akcích během léta. Poté zorganizuje speciální událost, během níž budou balonky hromadně vypuštěny k nebi. Doletí až tam, kde jsou vyslyšena lidská přání? Snad ano. Každý příspěvek však určitě neziskové organizaci pomůže rozzářit oči dalších handicapovaných a nemocných dětí.

Pro větší motivaci byl každý, kdo přispěl alespoň padesátikorunou, zařazen do slosování o tři ceny – vstupenku na Votvírák, dámské a pánské tričko Majálesu. Organizátorky vylosovaly tato tři jména: Adéla Boušková, Michaela Šteflová a Martin Holý. Výherce v následujících dnech kontaktují a domluví se s nimi na předání výhry.

Největší úspěch však bezesporu sklidila panenka Splněného dětského přání v životní velikosti. Tu návštěvníci festivalu velmi obdivovali a rádi se s ní nechali vyfotit na památku. Podívejte se sami, jak se jim v přítomnosti mladé slečny líbilo.


Text: Mia
Foto: Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání