Splněné dětské přání: O plnění nového přání se mluvilo i v televizi!

splněné dětské přáníNezisková organizace vypustila před pár dny zprávu o tom, že se opět pouští do akce a bude dalším nemocným a handicapovaným dětem plnit jejich kulturní přání. Že se nejednalo jen o planý poplach, dokázaly organizátorky hned o den později – v sobotu 13. dubna odvysílala TV Prima krátkou reportáž o plnění nového snu. Komu se splní tajné přání a kdo se stal patronem tohoto kola? Prozradíme vám podrobnosti.


Organizátorky Splněného dětského přání spojily síly s krásnou zpěvačkou Markétou Konvičkovou a jejím manažerem Petrem Šiškou. Ten prozradil, že jeho svěřenkyně v minulosti navštívila v nemocnici holčičku, která by moc stála o další setkání se svým idolem. Nápad na splnění dalšího přání byl na světě! Následovalo seznamování, pečlivé plánování a zahájení realizace.

Slečna, které Splněné dětské přání plní sen, se jmenuje Nella Lišková. Ačkoli se zprvu může zdát mnohem mladší, je jí už patnáct let a v současné době dokončuje základní školu. Když byly holčičce pouhé 3 měsíce, oznámili lékaři její mamince šokující diagnózu – rakovinu ledvin. Ač musí Nellinka podstupovat během každého týdne řadu dialýz, snaží se brát život s nadhledem a humorem. Když se dozvěděla o neziskové organizaci, která by jí chtěla splnit její přání, dodalo jí to nový náboj.

Organizátorky však nechtěly, aby samotné přání spočívalo jen v setkání holčičky s její oblíbenkyní, proto pátraly, jakým způsobem by mohly dané kolo oživit a zpestřit. Nella přiznala, že velmi ráda zpívá a Markétiny písničky zná nazpaměť. Tak vznikl nápad na zábavné odpoledne, kdy by si spolu dívky zazpívaly. Petr Šiška ale přišel s ohromující nabídkou – Konvičková nazpívá s Nellinkou duet, který vyjde na její připravované desce „Tablo“. Holčička a její rodina budou mít nádhernou vzpomínku nejen v podobě zážitku, ale i písně, kterou si budou moc kdykoli poslechnout znovu.

sdp


S první realizací se začalo již v polovině dubna. Nella se setkala se zpěvačkou v pražském nahrávacím studiu, kde společně nazpívali song „Cizí světy“. Chcete malou ochutnávku? Podívejte se na krátkou reportáž, kterou z akce připravila televize Prima Family. Na televizních obrazovkách ji odvysílala v rámci VIP zpráv 13. dubna 2013, odkaz na video najdete ZDE.

Zpěvačka je v současné době velmi časově vytížená přípravou své nové desky a také učením na maturitní zkoušku. S Nellinkou se setká ještě jednou, a to v průběhu června, aby spolu prožily zábavné odpoledne, které toto kolo završí.

Připravujeme rozhovor s organizátorkami Splněného dětského přání, Martinou a Kristýnou, které prozradily, jak probíhalo první setkání s Nellinkou a její maminkou. Co se jim honilo hlavou, jaká byla jejich očekávání a co si ze společného odpoledne odnesly? To se dozvíte v pondělí 22. dubna 2013 na www.kulturniservispuls.cz.


Text: Mia
Foto: Splněné dětské přání

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání