Splněné dětské přání oslavuje první narozeniny

splněné dětské přáníRozzářené oči, smích dětí i jejich rodičů, šťastný úsměv na tváři a nezapomenutelný zážitek na celý život. To by si přáli organizátoři Splněného dětského přání zažít pokaždé, když vyplní handicapovanému či nemocnému dítěti jeho kulturní přání. Život přináší mnoho malých i velkých starostí, které je potřeba vyvážit krásnými okamžiky. Originální projekt má 1. výročí, a protože k oslavám patří dárky, nebudou chybět ani v tomto případě.


Splněné dětské přání, jehož hlavní náplní je plnit handicapovaným a nemocným dětem jejich sny z oblasti kultury, vznikl 22. února 2012. Během prvního roku uspořádali organizátoři pilotní kolo s osmiletou Vanneskou, zahájili ruční výrobu látkových panenek a vydali mnoho zajímavých článků o postižených dětech, ve kterých seznámili čtenáře s jejich osudy, trápením i radostmi. K příležitosti prvního výročí bylo připraveno několik překvapení.

Jako první můžeme zmínit zásadní novinku – Splněné dětské přání již nefunguje pod záštitou média Kulturní servis Puls. Od 6. února 2013 se z projektu stala samostatná nezisková organizace, konkrétně občanské sdružení. KSP zůstane i nadále jeho podporovatelem a mediálním partnerem.

Kristýna a Martina Šmejkalovy, které stojí v čele Splněného dětského přání, občanskému sdružení pomyslně věnovaly také jeden dárek – lampion přání. Původně ho chtěly vypustit v pátek 22. února večer, kvůli nepříznivému počasí však musely své plány změnit, až budou příznivější podmínky. Lampion bude mít před sebou dlouhou cestu, neboť musí doletět až tam, kde budou přání vyslyšena a bude jim nakloněno štěstí, aby se všechna splnila.

Dalším obdarovaným budou fanoušci Splněného dětského přání. Organizátorky k dnešnímu dni odhalují první ochutnávku připravovaných internetových stránek www.splnene-prani.cz. Zajímá vás, jak bude nový portál vypadat? Na fotografii můžete vidět první náhled. Ještě chvíli vás budeme napínat, spuštění webových stránek se však kvapem blíží a s tím i zahájení nového kola a vyplnění dalšího kulturního přání.

 

splněné přáníText: Mia
Foto: Splněné dětské přání

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání