Splněné dětské přání: Konec světa tour 2012 vydražilo panenky za 50 tisíc korun!

Splněné dětské přáníDo pražského klubu Hard Rock Cafe v neděli 3. února 2013 opět zavítala oblíbená česká kapela Legendy se vrací, aby předvedla další povedené hudební vystoupení. Na akci pozvali také organizátorky Splněného dětského přání, které pro rockery vyrobily 10 speciálních edic ručně vyšívaných panenek, jež se pak dražily na jednotlivých koncertech v rámci Konec světa tour 2012. Originální nápad návštěvníky oslovil. Kladný ohlas se projevil i na výtěžku z akce.


„Abychom dostali Splněné dětské přání do povědomí veřejnosti a finančně mu pomohli, začali jsme vyrábět originální panenky. Skupina Legendy se vrací se koncem roku 2012 připravovala na nové turné, které se rozhodla zpestřit originálním spojením – rockeři objednali čtyřicet postaviček se svými podobiznami a dalších deset s vizáží zpěvačky Markéty Konvičkové, která je na koncertní šňůře doprovázela. Měli jsme obrovskou radost a velmi jsme ocenili, že jsme se setkali s tak kladnou reakcí. Lidí, kteří chtějí přiložit ruku k dílu a pomoci, dnes už také není mnoho,“ zavzpomínala na začátek netradiční spolupráce Kristýna Šmejkalová, organizátorka Splněného dětského přání.

Jaký ohlas toto netradiční spojení rockové hudby a dražby panenek přineslo? „Publikum ten nápad velice kvitovalo. Líbil se jim nápad, bylo to velice originální a často se na koncertech dokonce strhla i bitva o jednotlivé panenky, jednotlivé figurky muzikantů. Na štacích to bylo velice různé. Samozřejmě tutovka byla Markéta Konvičková, která se prodala vždycky. U muzikantů záleželo na tom, kdo se na koho usmál dřív. Podle toho šel první na dračku Izzy, Libor, Tonda nebo moje maličkost,“ prozradil lídr kapely Petr Šiška a pokračoval.

„Mám radost z toho, že všech 10 sad, které jsme měli připravené na koncerty, byly do jedné figurky vyprodány. A taková perlička – asi nejvíc peněz, skoro 10 tisíc korun, jsme utržili za panenku Markéty Konvičkové v Plzni. Musím říct, že její nejmenovaný ctitel do dneška píše a je rád, že může spát s Markétou Konvičkovou!“

 

Splněné dětské přání


V listopadu se v Hard Rock Cafe uskutečnila 1. tisková konference, na které organizátoři seznámili veřejnost se Splněným dětským přáním. Hlavní náplní je plnit kulturní přání handicapovaným a nemocným dětem. V neděli 3. února 2013 zavítali společně s Legendami do pražského klubu znovu.

Rockeři pobavili přítomné koncertem nabitým známými hity a během večera předali zástupcům Splněného dětského přání Kristýně a Martině Šmejkalovým šek s výtěžkem z dražby panenek. Skupině se podařilo panenky vydražit za nádhernou částku - 50 tisíc korun.

Kristýna přítomným posluchačům prozradila, k čemu bude tento finanční obnos využit. „Díky podpoře Legend a jejich fanoušků bude moc Splněné dětské přání správně nastartovat a plnit handicapovaným a nemocným dětem jejich kulturní přání. Zatím prozradím jen to, že už máme rozjednanou spolupráci s Markétou Konvičkovou. Jaké přání budeme plnit a komu, se dozví zájemci brzy na našich internetových stránkách splnene-prani.cz.“

Organizátorky ušily pro tuto příležitost speciální panenku v životní velikosti, která byla po celou dobu vystavena na pódiu vedle hrající kapely. Ta pak také symbolicky převzala šek za Splněné dětské přání. „Holčička měří úctyhodných 175 centimetrů. U její výroby jsme si dali pořádně do těla, ale výsledek stojí za to,“ svěřila se v zákulisí Martina. Jako pozornost za milou spolupráci byli obdarováni mile překvapení rockeři. Na památku dostali unikátní placatku s logem a sloganem Splněného dětského přání „Kultura, jak ji neznáte“ a zarámovanou fotografii, na které je Libor, Petr, Roman, Andonis a Markéta Konvičková s ručně vyráběnými panenkami.Text: Mia
Foto: Luboš Kováč

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání