RefuFest nabídl neobyčejná setkání

RefuFestV sobotu 2. června vyrazil Kulturní servis Puls na Střelecký ostrov, kde se konal RefuFest. Multikulturní festival jsme letos podpořili jako hlavní mediální partner. Na akci jsme zavítali poprvé, okamžitě si nás však získala svou atmosférou a jedinečným prostředím. Jako by se na tomto místě na chvíli zastavil čas a všichni si vychutnávali sílu a kouzlo okamžiku.

 

RefuFest„RefuFest je skvělým místem, kde můžete poznávat a objevovat nové věci. Informační stánky nabídly zajímavosti o zemích, které zastupují. Mohli jste vidět tradiční výrobky, ochutnat sladkosti a pokrmy z cizích koutů světa, zapojit se do workshopů nebo si vyzkoušet pozoruhodné kroje,“ nastiňuje letošní festival šéfredaktorka Kristýna Šmejkalová. Vzápětí ještě doplnila: „Velkým zážitkem byl také hudební program. Během dne se na jednom pódiu vystřídali umělci z Ruska, Arménie, Gruzie, Iráku, Gambie, Bulharska, Sýrie, Libanonu a dalších zemí, které jsou pro nás v mnohem vzdálené. Během RefuFestu se však podařilo smýt jakékoli bariéry nebo tabu, která zmítají současnou společností.“


Kulturní servis Puls zavítal na akci i se svým festivalovým stánkem. Návštěvníkům věnoval první výtisk Festivalových novin a seznámil je s tím, v čem spočívá činnost našeho média. O tom pohovořila o krátce pauze na pódiu i Kristýna Šmejkalová: „Informací tipu – kdo, s kým a proč – je už dnes příliš. U nás se čtenáři dočtou hodnotnější informace, třeba kam vyrazit do divadla nebo co dávají v kině.“ Proběhlo také vyhlášení vítěze naší internetové soutěže o sýrový koláč Chačapuri. O ten si na našem stánku mohli zasoutěžit i návštěvníci RefuFestu.


RefuFestV dalším vstupu šéfredaktorka během rozhovoru s moderátorkou Hankou Zajíčkovou představila projekt média Kulturního servisu Puls nazvaný Splněné dětské přání. V krátkosti nastínila jeho náplň, cíl a pohovořila o pilotním kole s Vanesskou a patronem Michalem Davidem. Návštěvníci festivalu mohli Splněné dětské přání podpořit koupí ručně vyšívaných panenek, které speciálně pro tuto akci Kulturní servis Puls vyrobil. „Panenky sklidily velký úspěch, s jejich výrobou proto budeme určitě pokračovat. Projekt funguje díky podpoře našich partnerů, nutné náklady však hradíme sami, podpora veřejnosti nám proto velmi pomůže při realizaci dalšího kola,“ uvádí Martina Šmejkalová, která Splněné dětské přání zastupuje. Pomoc se splněním dalšího přání chtěla i moderátorka Hanka Zajíčková, a tak i ona pro jednu z panenek na stánek Kulturního servisu Puls zavítala.

 

 
Text: Mia
Foto: Kristýna Šmejkalová, Tereza Bartáková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání