Na co se můžete těšit v roce 2012

specialNový rok právě začal, ale my už víme, jaké kulturní specialitky pro vás připravili pořadatelé festivalů, koncertů nebo jiných kulturních akcí a pozadu nezůstávají ani tvůrci filmů či jiných projektů. Tak vezměte kalendář a zaškrtávejte si významná data.

 
Koncerty
Už 18. února se v Kongresovém centru v Praze znovu objeví zpěvák Sting, který přijede v rámci svého evropského a afrického turné.

V úterý 29. května budete mít poslední možnost (alespoň podle avizovaných informací) podívat se na živé vystoupení slovenské kapely TEAM. V čele s lídrem Pavolem Haberou si v O2 areně připomenete největší hity této populární slovenské skupiny, která jede své poslední turné.

Ozzy a Black Sabath se opět vrací do České republiky! Lístky na 6. června, kdy se koncert v O2 areně bude konat, už jsou pryč, ale při troše snahy se vám možná poštěstí koupit si vstupenky na koncert, který slibuje pořádnou dávku rocku ze současné i minulé tvorby této legendární kapely. A protože Ozzy Osbourne stále neztrácí na temperamentu, tak doporučujeme netopýry nebrat s sebou.

V polovině roku, konkrétně 11. července, k nám zavítá Bruce Springsteen. V Synot Tip Areně si opět užijete jedinečnou atmosféru tónů kytary i pronikavého hlasu tohoto zpěváka.


Kulturní servis Puls 2012Festivaly
Jestli máte chuť ještě jednou slavit nový rok, tak se navnaďte na čínský kalendář. Začíná rok draka a už tradičně ho přivítá Songfest.cz, který odstartuje 19. ledna v Paláci Akropolis se zpěvačkou Feng-yün Song, Triem PUO a Jaroslavem Duškem. Pak poputují do Hradce Králové, Českého Krumlova a do Českých Budějovic.

Příznivci hip hopu budou balit na cestu od 14. do 16. července na Hip Hop Jam do Starých Ždánic u Pardubic.

Na Malé Skále zažijete Benátskou noc od 27. do 29. července. Už teď víme, že zde vystoupí Arakain, Daniel Nekonečný, MIG 21, Mňága a Žďorp, Vilém Čok, Support Lesbiens a spousta dalších. A jistě nebude nouze ani o zahraničního hosta.

Od 9. do 11. srpna si zařádíte na Open Air Festivalu v Panenském Týnci, kde letos vystoupí Mandrage, NightWork, Monkey Business, Monika Načeva a další. Zahraniční hosty pořadatelé zatím tají, takže uvidíme, kdo letos zavítá na tradiční festivalové letiště.

Další dávka hip hopu se bude rozdávat na Hip Hop Kempu ve Festivalparku v Hradci Králové od 16. do 18. srpna. 


Filmové premiéry
Jestli vás oslovil Pán prstenů, tak si nemůžete nechat ujít Hobita, u kterého se režie opět ujal Peter Jackson. 

Druhé pokračování The Expendables slibuje větší pestrost ve výběru hvězd, které se ve filmu objeví. Tak uvidíme, jestli jednička bude překonána.

I Sherlock Holmes se objeví v pokračování. Jeho „dvojka“ nese název Hra stínů. Jak se slavný detektiv popasuje se svým protivníkem Moriatrem, který mu v inteligenci zdárně konkuruje?

Jen dva roky po svém zpracování už se dočkává remaku. Film Muži, kteří nenávidí ženy tentokrát režíroval David Fincher a uvidíte, jak se popasuje s příběhem, kde nebude chybět akce i drsnější scény.

Snímek Prometheus slibuje hvězdné obsazení. Charlize Theron se objeví ve sci-fi Ridleyho Scotta, ve kterém se ocitnete ve světě plném vetřelců.

Jiné akce
V úterý 27. března v Tesla Areně opět ožije duch Michaela Jacksona. Není to ale další projekt, který se přiživuje na jméně slavného zpěváka. Forever King Of Pop pochází z produkce samotné rodiny Jacksonů, kteří tak vzdávají hold svému zesnulému synovi, bratrovi a příteli. Projekt se ještě podívá do Brna, Plzně a Ostravy.

Cirque du Soleil opět zavítá do Prahy. Od 25. do 27. května vás ohromí v O2 areně um artistů, kteří tentokrát přijíždějí s programem Alegría.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Kulturní servis Puls 2012


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání