Kam vyrazit na Vánoce aneb všude dobře, tak co doma

KULTURNÍ SERVIS PULSKaždý z nás jistě zažil tradiční Vánoce doma s rodiči či dětmi, s kaprem a salátem, stromkem, dárky s koledami, chlebíčky a cukrovím. A proto, že jsme to všichni prožili už tolikrát, proč byste tentokrát nemohli strávit svátky spolu s ostatními třeba v divadle, na vánočním koncertě nebo na štědrovečerní party? Máme pro vás tipy, kam vyrazit.


Hned v deset hodin dopoledne se můžete na Štědrý den přijít podívat do Divadla Broadway na muzikál Janka Ledeckého „Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích“. Je to romantický příběh o lásce zaneprázdněného manažera Marka a smrtelně nemocné Veroniky, kterým se možná o Vánocích stane zázrak a splní se jejich tajná přání.

Pokud chcete večer strávit přeci jen v tradičním duchu a rádi byste řádně nasáli ducha klasických Vánoc, můžete ve 14 hodin zajít třeba do pražského kostela svatého Josefa v Josefské ulici na Malé Straně, kde vás tóny varhan, flétny nebo houslí povznesou do oblak mezi anděly při „Adventním koncertu ve staré Praze“.

Vánoční koncert hudby z pera mistrů, jako je Mozart, Verdi nebo Bizet uvede 24. prosince v 15:30 i Národní divadlo v Praze. Pokud se vám klasické vánoční koncerty budou zamlouvat, můžete pokračovat v 18 hodin do Divadla Hybernia, kde můžete zhlédnout zkrácenou verzi Labutího jezera P. I. Čajkovského v baletu „The Best of Swan Lake“.

Patříte-li mezi živelnější typy lidí, kteří se chtějí během Štědrého večera vyřádit, zamiřte na „Christmas Party“, třeba do klubu Mecca na Praze 7. Pozor – vstup je zdarma! Začíná se přesně o půlnoci. Upřednostňujete-li raději jazz, můžete zamířit na Janáčkovo nábřeží v městské části Praha 5 do Jazz Docku na vokální „Jazzové Vánoce“. Vánoční koncert nabídzí od 22 hodin i klub Jazz Republic na Starém městě, kde zahraje skotský zpěvák a kytarista Stan The Man.

kulturní servis puls


Po Štědrém dnu zábava končí? Ale kdeže!
Ani První svátek vánoční není o zábavu chudší. Ba právě naopak. Bohatý výběr nabízejí například divadelní sály. V Národním divadle můžete od 14 a 18 hodin zhlédnout jednu z repríz kouzelného vánočního baletu „Louskáček – Vánoční příběh“ od P. I. Čajkovského. Státní opera nabízí „Rusalku“ Antonína Dvořáka a Stavovské divadlo od 14 a 19 hodin „Dona Giovanniho“ od Wolfganga Amadea Mozarta.

Milovníci klasického muzikálu jistě nepohrdnou originální verzí „My Fair Lady“, kterou od 15 hodin nabízí 25. prosince Divadlo Na Fidlovačce. Na prknech divadla Na Vinohradech se objeví Moliérův podvodníček „Tartuffe“ a Divadlo Bezzabradli uvede rozvernou komedii „Každý rok ve stejnou dobu“.


Vánoce jsou vším možným, jen ne časem nudy. Kam o vánočních svátcích za hudbou, tancem, kulturou a pobavením vám přineseme ve druhém díle našeho vánočního speciálu.


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Archiv (grafika Tomáš Haškovec)


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání