Tipy na dárky – Potěšte adrenalinovým zážitkem

YELLOW POINTStále ještě nemáte vyřešené, čím obdarujete svou rodinu či přátele letos na Vánoce? Přinášíme vám poslední speciálové vydání tipů na vánoční dárky, ve kterém se můžete inspirovat. Tentokrát jsme se zaměřili na zimní adrenalinové zážitky. Agentura Yellow Point se specializuje na zábavu všeho druhu – líbila by se vám jízda na sněžném skútru, skijoring, snowtubing, mushing nebo snowbike? Nic vám tyto pojmy neříkají? My vás s nimi seznámíme!


Skijoring a sněžný skútr
YELLOW POINTNebo též skijöring. Spadá do aktivit, které lze vykonávat v zimě – na nohy si vezmete lyže a necháte se připoutat k motorovému vozidlu (existuje i varianta tažení koněm či psím spřežením).  Název vznikl z norského termínu „skikjöring“, což v překladu znamená „řízení na lyžích“. Pokud raději na stroji sedíte, než byste se za ním nechali vláčet, pak můžete vyzkoušet jízdu na sněžném skútru. Jakou rychlostí si asi troufnete jet? Cestuje se po vyznačených trasách se školeným řidičem. Pozor, skijoring můžete vyzkoušet v různém věku, je však vhodný pouze pro zdatné lyžaře. Tyto aktivity je možné vykonávat v lokalitě Špindlerova Mlýnu.

Snowtubing a snowbike
YELLOW POINTVelkou legraci si užije každý, kdo se rozhodne okusit snowtubing – jízdu na nafukovací duši. Tu se můžete pokusit zkrotit ve speciálním sněhovém tobogánu anebo stejně jako v předchozím případě u skijoringu, je v nabídce také zapřáhnutí za sněžný skútr. Pokud tíhnete k extrémním sportům, nechte se zlákat speciálně odpruženým sněhovým kolem. Nejprve absolvujete základní kurz, ze kterého si odnesete mezinárodní licenci a pak už hurá na ostrou jízdu s instruktorem. Tato aktivita je vhodná i pro méně zdatnější nebo osoby mající potíže s pohybovým aparátem. Na snowtubing můžete vyrazit do Kašperských hor a Šachet, snowbike si vyzkoušíte v Herlíkovicích.

Mushering, sáně a sáňkařská dráha
Zasněžená krajina a po pláni se prohání psí spřežení se zachumlaným jezdcem. Scéna, kterou znáte zatím jen z filmových pláten, se nyní může stát skutečností. Vyzkoušejte mushering na vlastní kůži. Můžete si objednat okružní jízdu, cestu po hřebeni s výhledem po okolí a zkušenější mohou podniknout i několikadenní zimní táboření pod stanem. Pokud máte raději větší pohodlí, je možné zajistit nocleh i v horských boudách. Na saních se můžete vézt nebo je i sami řídit. Všemu budou dohlížet zkušení musherové s dlouholetou praxí. Tato atrakce je provozována ve Špindlerově Mlýně.

YELLOW POINTZábavu si užijete také na saních. Už je to pár let, co jste na nich seděli? Nevadí, vydejte se s nimi na výlet a zavzpomínejte na své dětství. Expedice probíhá za doprovodu instruktora, začíná od Špindlerovy boudy a pokračuje k chatě Moravská a Vatra. Pokud vás neláká tahat se po horských hřebenech se sáněmi, zvolte jednodušší variantu – sáňkařskou dráhu o délce necelé čtyři kilometry. K jejímu začátku vás pohodlně odveze autobus, který jezdí každou hodinu. Na dráze okusíte převýšení kolem 350 metrů. Výlet na sáňkách i sáňkařská dráha jsou k dispozici rovněž ve Špindlerově Mlýně.

Další zajímavosti a informace o cenách se dozvíte na internetových stránkách agentury Yellow Point www.yellow-point.cz.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Yellow Point


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání