Tipy na dárky - knihy, které potěší a naučí něco nového

tipy na dárkyPokud byste letos na Vánoce rádi potěšili své blízké nějakou zajímavou publikací, ale nevíte, jaký žánr dotyčná osoba preferuje či jaké tituly už má přečtené, máme pro vás dobrý tip. Nakladatelství Metafora vydalo další knihy pro šikovné ruce. Novinkou je letos HÁČKOVÁNÍ, UZLY a PAPÍR. Publikace jsou vhodné jak pro začátečníky, kteří se s těmito technikami ještě nesetkali, tak pro pokročilé, aby se zdokonalili a nalezli zde další inspiraci.


HáčkováníHÁČKOVÁNÍ je určeno těm, kteří ho již mají v oblibě, ale samozřejmě i všem, kteří s ním teprve chtějí začít. Kniha vás seznámí s důležitými a nezbytnými pomůckami, se základní technikou a postupně bedete přecházet na těžší úrovně znalostí a dovedností. Naučíte se rozeznávat různé způsoby, styly a také vzory háčkování. Pro někoho mohou být popisky a vysvětlování příliš náročné, a tak je tato příručka doplněna o mnoho fotografií a ilustrací s názornými ukázkami. S knihou o tradičním i netradičním HÁČKOVÁNÍ, jejíž autorkou je Jan Eatonová, se naučíte háčkovat krajky, plastické vzory, mnohobarevná díla, dekorativní motivy a řadu dalších zajímavostí. Naleznete zde také inspiraci pro vlastní výrobky.

UzlyPublikace Laury Williamsové a Elise Mannové, jednoduše nazvaná UZLY, vás seznámí s uměním, které zná lidstvo už od pradávna. Encyklopedie uzlů a technik drhání obsahuje 75 čínských, keltských a jiných ozdobných uzlů. Dozvíte se, jak se dají vyrábět okrasné předměty z různých druhů uzlíků. Každý z postupů je zde podrobně vysvětlen a doplněn názornými obrázky, aby si mohli výsledná díla vyrobit nejen znalci, ale také úplní začátečníci. Své výtvory pak můžete navíc zkrášlit například korálky. Kdo má raději prostý styl, může zůstat u klasické techniky. S knihou UZLY se nejen naučíte něco nového, zároveň to pro vás může být užitečný pomocník a rádce, díky němuž si zhotovíte nové šperky a ozdoby, jimiž si pak můžete zkrášlit váš domov nebo třeba potěšit své blízké.

PapírPoslední novinkou je PAPÍR. S knihou, jejímiž autorkami jsou Ayako Brodeková a Claire Waite Brownová, si osvojíte různé techniky práce s papírem. Nejedná se však jen o návody na různé skládanky, jako jsou origami, dozvíte se více o umělecké tvorbě a dekoracích, naučíte se také výrobu ručního papíru, zhotovení různých figurek, plastických modelů, koláží, knižní vazby, lepení a vyřezávání z papíru a mnoho dalšího. Výrobky, které v knize PAPÍR najdete, vytvořili přední umělci z celého světa. Podrobné ilustrované návody vás krok za krokem povedou, abyste jejich díla mohli napodobit. Seznamte se s papírovým uměním a uvidíte, jak vás okouzlí.

Publikace HÁČKOVÁNÍ, UZLY a PAPÍR koupíte po 299 korunách. Na internetových stránkách nakladatelství Metafora je seženete o něco levněji, a to za 279 Kč.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Metafora

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání