"Are we bastards?!": Časopis pro fandy pouličního stylu

Are We Bastards?!Máte rádi prostředí města a život v ulicích? Pak by vás mohl oslovit zbrusu nový virtuální magazín Are We Bastards?! neboli BSTRDS.CZ. Název vám nic neříká? Nedivte se, tento časopis je na internetu poprvé. Co od dvouměsíčníku můžeme očekávat? Exkluzivní reporty, různé recenze, ukázky literárních počinů nebo zajímavé rozhovory. Kromě dostupnosti zajisté oceníte, že je Are We Bastards?! zcela zdarma.


Ve středu 23. února spatřilo světlo světa první číslo virtuálního časopisu „Are We BASTARDS?! // BSTRDS.CZ“, který je jediným audiovizuálním urban magazínem svého druhu v České republice. Dvouměsíčník je zaměřený především na mladé lidi, co se vyskytují a žijí v městském prostředí. Boj s každodenní realitou šedého city vám zpříjemní články, které aktivně sledují dění kolem vás. Styl, jak jej sami tvůrci magazínu nazývají „Real Street“, má rozšiřovat obzory o současné mladé tvůrčí generaci.

Are We Bastards?!Časopis je svým čtenářům poskytován zcela zdarma a díky internetové formě k němu má každý snadný přístup. Sami si ho můžete pročíst na stránkách www.bstrds.cz nebo www.bstrds.com. V jeho obsahu naleznete různé rubriky a témata – rozhovory s tvůrčími lidmi a sportovci ulice či poutavé reportáže. Články jsou zaměřené na hudbu, filmy, hry, literaturu i umění. Je tu však i sekce o streetových sportech. Speciálem tohoto urban magazínu je „MyRide“ neboli rubrika o zajímavých lidech a jejich dopravních prostředcích. Dále také „Stylecheck“ o stylu pozoruhodných osobností. „Are We BASTARDS?!“ určitě zaujme svým designem a grafickým zpracováním. Po obsahové stránce je příjemným zpestřením a co do rozsahu, budete mít opravdu na dva měsíce co dělat. Trochu na škodu je složitá koordinace a pohyb po jednotlivých stránkách. Na webu se však objevilo zatím jen premiérové číslo, tak kdo ví, třeba nás některé z dalších vydání překvapí kromě pěkného zpracování také novými technickými možnostmi.

V pražském klubu NoD se ve středu 16. března konala první „BSTRDS?! Release Party“. Akce se zúčastnili a osobně na ní zahráli DJs Smack, Franill, Ugo a Zephid. Přítomní se mohli zaposlouchat do bohatého hudebního programu a potěšit své oči vystavenými obrazy Jana Gemrota a Michala Škapy. Hostům byly představeny fotografie Derecka Harda, hlavního fotografa a šéfredaktora „Are We BASTARDS?!“.  Proběhlo i autorské čtení poezie Timyho Crofony. Tvůrci časopisu chtěli svým fanouškům ukázat živě tvorbu autorů, o nichž si mohli přečíst na stránkách prvního vydání. Na párty se dostavil i Hugo Toxxx, který projekt symbolicky pokřtil. Akce pak pokračovala do časných ranních hodin.

V současné době se můžete probírat sáhodlouhým prvním číslem. Už brzy však na internetové stránky zamíří druhý díl, a to v sobotu 16. dubna.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: www.bstrds.cz


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

  

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání