Co nás čeká v roce 2011?

kulturní servis pulsRok 2010 už je za námi, ale ten další, s jedenáctkou na konci, bude opět bohatý na kulturní události. Rozhodně si nenechte ujít akce, které pro vás Kulturní servis Puls vytipoval. Nudit se zaručeně nebudete.

KONCERTY

Už v lednu se konají ve Státní opeře Praha poslední vystoupení lyrikálu Michala Horáčka „Kudykam“. Pokud jste toto dílo ještě neviděli, rozhodně si najděte čas. Další možnost budou mít lidé až v červnu v Brně, v Janáčkově divadle.

Populární tuzemská kapela Kryštof se vydá na „Kino Tour 2011“, které začíná 12. února v Ostravě a končí 17. dubna v Praze.

 

Fenomenální finská kapela Apocalyptica vystoupí 25. února v plzeňské hale TJ Lokomotiva, o den později pak také v pražském divadle Archa.

 

Brněnské výstaviště zažije 18. března velkou slavnost. V pavilonu G1 vystoupí legendární taneční skupina Scooter.

 

Americký jazzový zpěvák Bobby McFerrin navštíví 29. března brněnskou halu Vodova. Bude to jeho jediný koncert na našem území.

 

Roger Waters a jeho projekt „The Wall“ se 15. dubna ukáže v pražské O2 areně. Ani tuhle show anglického rockera byste si neměli nechat ujít.

 

Švédské duo Roxette zavítá do O2 areny 5. června a na dlouho očekávaném světovém turné ho tak budou moci spatřit i čeští fanoušci.

 

Přesně o dva týdny později na stejném místě se můžete těšit na další rockovou hvězdu, Bryana Adamse, který se do České republiky vrací po pěti letech.VÝSTAVY A JINÉ ATRAKCE
Na jaře se rozhodně vypravte do Galerie Středočeského kraje (GASK), kde bude svá zajímavá díla vystavovat známý britský umělec Damien Hirst.

Největší lední show na světě Cirque de Glace zavítá v únoru také do České republiky. Od 12. do 18. 2. ji budou moci navštívit diváci v Praze, Brně, Liberci, Zlíně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích.

 

Už 10. ledna se otevře v muzeu na zámku v Českém Krumlově nová expozice s devětadvaceti místnostmi, která vyšla na 42 milionů korun. Zájemcům nabídne dějiny hradu a šlechtických rodů, které zde sídlily.

 

V pražské zoologické zahradě budou opraveny Gočarovy domy, které zničila v roce 2002 povodeň. K vidění v nich bude interaktivní muzeum ZOO včetně repliky pracovny zakladatele zahrady Jiřího Jandy.FILMY
Piráti z Karibiku“ se nečekaně vrátí na plátna kin i počtvrté. Johnny Depp souhlasil, že se opět převtělí do role Jacka Sparrowa a 19. května potěší milovníky této řady. Tentokrát údajně v komediálnější podobě.

 

Blíží se konec ságy filmového zpracování příběhů o kouzelníkovi Harrym Potterovi. Půjde o druhou část snímku „Harry Potter a relikvie smrti“, která bude mít premiéru 14. července.

 

Nová komedie režiséra Jiřího Vejdělka „Muži v naději“ má v září navázat na úspěch jeho díla „Ženy v pokušení“. Diváci se mohou těšit na Jiřího Macháčka, Simonu Stašovou či Bolka Polívku.

 

Pokud jste si oblíbili filmy ve 3D, pak vězte, že v následujícím roce si užijete do sytosti. V tomto formátu totiž do kin vplují například snímky „Auta 2“, „Kung Fu Panda 2“ či „Famfárum 3“.


Až týden před Vánocemi budete moci ocenit kvality filmu „Mission Impossible 4“, který se točil v Praze, Vancouveru či Dubaji. Tom Cruise si opět zahraje tajného agenta.FESTIVALY

Už v květnu se můžeme těšit na jeden z tradičních oblíbených festivalu - Mezi ploty. Ten opět na dva dny smaže bariéry mezi dvěma lidskými světy a nabídne skvělou zábavu, bohatý hudební program i různá divadelní vystoupení. Opět se budete moc zapojit do různých her a workshopů. Mezi ploty vás přivítají ve dnech 28. a 29. května.

Letní festivalovou sezonu tradičně zahájí Votvírák, jehož pátý ročník se koná ve dnech 17. až 19. června, opět na letišti v Milovicích. Jaká esa si pro nás asi organizátoři chystají? Zatím musíme trpělivě vyčkávat. Jisté je, že o dobrou náladu, kvalitní muziku a pravou letní pohodu zde nebude nouze.

Už 17. ročník festivalu Rock for People okoření ve dnech 2. až 5. července například kapely Beatsteaks a Levellers, ale samozřejmě i řada domácích interpretů. Akce se bude tradičně konat ve Festivalparku v Hradci Králové. Na hlavní esa letošního ročníku si však zatím budeme muset ještě počkat. Po zkušenostech se však nemusíme bát, že by organizátoři vymysleli něco nezajímavého.

Po jedenácté mohou fanoušci vyrazit na oblíbenou letní akci Sázavafest. Ten se letos koná ve dnech 4. - 7. srpna v Benešově. Multikulturní nabídka přiláká vždy velké množství návštěvníků. Pohodička, chlazené nápoje a hlavně dobrá muzika, to byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Na své si přijdou také milovníci ska a punku. Ti letos mohou vyrazit na sedmnáctý ročník velkolepého Mighty Sounds festivalu, který se nepochybně i tentokrát bude konat na letišti Čápův dvůr v Táboře. Kombinace různých hudebních stylů, zahraničních i domácích interpretů a především skvělé atmosféry, to byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Areál likérky Rudolfa Jelínka ve Vizovicích přivítá ve dnech 14. až 17. července tradiční festival Masters of Rock.

Všichni fanoušci hip hopu už mají v nových diářích zaškrtnutý termín 18. až 20. srpna, o tomto víkendu se totiž ve Festivalparku v Hradci Králové koná jubilejní desátý ročník festivalu Hip Hop Kemp. Organizátoři slibují skutečně nezapomenutelná jména a zážitky.Text: Pavel Urban
Foto: archiv
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání