Týdeník INSTINKT má rekordní prodeje

časopis instinktSpolečenský týdeník INSTINKT z vydavatelství Empresa Media dosáhl za rok 2015 nejlepších prodejů za posledních 5 let. V průměru se tohoto titulu vloni prodávalo téměř 32 tisíc kusů týdně.Zatímco v roce 2011 klesly prodeje INSTINKTU na historické minimum (průměrně 24 tisíc kusů na vydání), od roku 2012, kdy jej převzalo vydavatelství Empresa Media, zájem o titul kontinuálně roste. V roce 2015 se jej prodalo v průměru 31 853 kusů týdně.

„Tento trend jasně ukazuje, že při správném zacílení, volbě obsahu i formy, je možné dosahovat dobrých výsledků i v době, kdy řadě tištěných médií prodeje klesají,“ uvedl předseda představenstva vydavatelství Empresa Media Jaromír Soukup a dodal: „Potvrzuje se tak náš předpoklad, že na trhu je místo pro další tituly v segmentu časopisů, pokud dokáží reagovat na měnící se potřeby potenciálních čtenářů.“

Mezi nejúspěšnější vydání roku 2015 patřilo valentýnské číslo s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem na obálce (33 411 prodaných výtisků), číslo s Anetou Langerovou a Michalem Hrůzou (33 313), mimořádně bodoval i herec Radim Fiala (34 994) a speciální zářijové vydání INSTINKTU s vloženým sešitem slev na kulturní akce po celé České republice (40 982). Vzestupnou tendenci INSTINKTU potvrzuje i první číslo roku 2016 s herečkou Hanou Vagnerovou na titulní straně. Prodalo se 34 577 kusů.

Přehled průměrných týdenních prodejů od roku 2011 do 2015:

časopis instinkt

 

Text: Médea PR
Foto: Empresa Media

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání