Překonejte své možnosti s adrenalinovou agenturou

Yellow PointPřipravili jsme pro vás exkluzivní last minute tip na adrenalinový zážitek. Agentura Yellow Point, která je na tento druh zábavy zaměřená, nás pozvala, abychom sami vyzkoušeli, jaké to je padat pět metrů volným pádem na obří houpačce či zvládnout přemostění přes Labskou přehradu ve výšce 27 metrů. Jaké byly naše dojmy?


Neohrožené povahy se do adrenalinové zábavy zajisté vrhají po hlavě, zatímco ti klidnější se raději nechají přesvědčovat, než něco takového vyzkouší. O to více, pokud se bojí výšek. Budete se divit a možná odporovat, že to rozhodně není váš případ, ale pokud svůj strach překonáte, budete mít kromě netradičního zážitku na celý život i pocit hrdosti, že jste překonali sami sebe.

Vydali jsme se do Špindlerova Mlýna, kde se nachází krásná a velmi čistá Labská přehrada, o čemž do jisté míry může přesvědčit každého už samotný fakt, že se zde chovají pstruzi. Ti potřebují velmi specifické prostředí, především ničím neznečištěné. Přes přehradu vede dlouhý most, na kterém můžete z jedné strany pozorovat masu vody a na druhé malebné údolí nacházející se v hluboké roklině. Nad ní pak nebezpečně vyhlížející lano, které se táhne po celé její délce. Proč? Aby si každý mohl vyzkoušet, jaké to je, když se ocitnete ve výšce 27 metrů nad zemí.

Přemostění aneb poklidný přejezd ve značné výšce
Yellow Point - PřemostěníVše je bezpečné a jak jsme se dozvěděli, za ta dlouhá léta, co se tato atrakce provozuje, žádný člověk k úrazu nepřišel. Jen to pojďte také vyzkoušet! Dostanete helmu, tzv. sedák (pro laiky můžeme přiblížit jako kšíry, které vás obepnou kolem pasu a pánve) s karabinami, pak vás instruktor připne za karabinu a už se stačí dostat pouze přes okraj lávky. Pro neohrožené hračka, pro slabší povahy chvilka napětí. Obecně, ať už půjdete slaňovat, skákat bungee nebo na přemostění, vždy je nejhorší vrhnout se z pevné a jisté podpěry do neznáma, kde nic takového není.

Pokud bude strach větší než vy, máte dvě možnosti – buď se rozeběhněte, nebo se na okraji můstku lehce položte do sedáku a uvolněte nohy. Ostatní za vás už vykoná síla gravitace. Přejezd je rychlý, trvá necelou minutu, v závislosti na vaší váze. Doporučujeme před cestou pořádně upravit sedák, aby vám na konci trasy nezajel příliš mezi nohy, může to být opravdu bolestivé. Cena za jednu jízdu je 150 korun, pokud akci navštívíte s rodinou či kamarády, vyplatí se vám jistě permanentka na pět jízd za 500 Kč.


Pojďte si hrát do Adventure park
Když už jsme se do Špindlu vydali, museli jsme si užít zábavy co nejvíce. Rozhodli jsme se proto odhalit veškerá tajemství Adventure parku. Obsluha vás seznámí s provozem, bezpečností a veškerým vybavením, je tedy pouze na vás, kterou atrakcí se rozhodnete začít. My jsme zvolili Jákobův žebřík. Zatímco jeden instruktor jistí na laně ze shora, druhý se stará o jištění a bezpečnost ze země. Tato zábava je kromě jisté míry adrenalinu však především dost namáhavá a zvládnou ji zejména fyzicky zdatní jedinci. Žebřík se s vámi neposedně houpe a lana trochu pálí do rukou. Nesmíte se ale vzdát tak lehce, o něco výše čeká vyhoupnutí na kládu a následný přechod vertikální kladiny ve výšce 13 metrů bez opory. Když se dostanete k vytouženému vrcholu, můžete za odměnu slanit zpátky na zem.

Yellow Point - Adventure Park
Dalším lákadlem je bungeetrampolína. Zpočátku vám možná bude připadat jako obyčejná trampolína, kterou si můžete koupit na zahradu, rozdíl je však veliký. Od týmu Yellow Pointu dostanete jisticí sedák a můžete si zkoušet různé akrobatické prvky a výskoky, aniž byste se museli bát pádu.

Bezesporu největší výzvou Adventure parku je vyhlášená obří houpačka. Věřte, že tento adrenalinový zážitek si budete pamatovat do konce života, i když byste ztratili paměť. Co vás čeká? Dostanete opět helmu i sedák, vyšplháte na malé štafle, aby vás instruktoři mohli připnout k lanům houpačky, a speciální lanový systém vás vyveze až do výšky 15 metrů nad zemí. Pak už následuje jen odpočítávání – 3, 2, 1 a… letíte pět metrů volným pádem. Následně zažíváte opojné přetížení a příval adrenalinu. Někteří si to rádi zopakují, jiným bude zaručeně jedna jízda stačit. Můžete se pak ale chlubit svým kamarádům, že jste se pohoupali na jedné z nejvyšších houpaček v Evropě, a to přeci stojí za to! Bojíte-li se výšek, překonejte sami sebe a vyzkoušejte i tuto atrakci. Požádejte však instruktora, aby vám čas neodpočítal, ale rovnou vás pustil. Pokud nevíte, kdy ten hrozivý okamžik přijde, bude to pro vás snesitelnější.

V rámci Adventure parku si můžete vyzkoušet také lukostřelbu, skákací nebo klokaní boty a pokud se dostavíte se svými ratolestmi, zajisté uvítáte dětský lanový hrad. Po domluvě, zde funguje také babysitting. Finančně jsou všechny atrakce nenáročné – bungeetrampolína začíná na 50 Kč za 5 minut skákání, Jákobův žebřík s kladinou je po 100 koruně, skákací i klokaní boty v ceně 150 Kč. Adrenalinovou injekci na obří houpačce můžete mít za 250 Kč a zapůjčení vybavení na lukostřelbu je po 500 korunách. Do dětského lanového hradu je vstupné 40 korun na osobu.

Přemostění i Adventure park můžete ve Špindlerově Mlýně navštívit do 31. října, více informací a údaje o otevírací době naleznete na www.yellow-point.cz. Využijte speciální nabídky „Výhodný balíček“, v němž máte dvě akce za cenu jedné! Přemostění a obří houpačka vás tak vyjdou na pouhých 300 korun. Orea hotel ArnikaO vaši bezpečnost a pohodlí se postará tým vyškolených, ochotných a velmi sympatických instruktorů, kteří vám se vším ochotně pomohou.


Tip na ubytování
Je pro vás Špindlerův Mlýn trochu z ruky? Nezavrhujte kvůli tomu nápad na výlet! Doporučujeme vám ubytování v příjemném prostředí Orea hotelu Arnika, kde si samozřejmě můžete objednat i polopenzi a po náročném dni relaxovat ve wellness centru. V nabídce naleznete různé druhy masáží, bazén i whirlpool, saunový ráj, léčebné terapie, a dokonce i kryosaunu. Podrobnější informace se dočtete na www.orea.cz/arnika.

 


ZDE FOTOGALERIE
K ADRENALINOVÝM ZÁŽITKŮMText: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bersen Hoxha

 

 
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání