OREA HOTEL ARNIKA: Sportujte, relaxujte, bavte se

Orea hotel ArnikaNa mnohé z nás postupně doléhá podzimní únava či vytížení z pracovního procesu. Hoďte své starosti na chvíli za hlavu, udělejte si čas na sebe, svého partnera či rodinu a užijte si s nimi malou dovolenou v Orea hotelu Arnika, který se nachází ve Špindlerově Mlýně. Budete příjemně překvapeni, co všechno zde můžete zažít.

Hotel Arnika nabízí nejen příjemné zázemí, ať už jde o ubytování nebo služby, ale díky své výborné poloze i řadu možností pro využití volného času. Můžete vyrazit vstříc adrenalinovým zážitkům, kterých je v okolí mnoho, na prohlídku Špindlerova Mlýna, ale třeba také na procházku do přírody. V zimě jistě každého nadchne bezprostřední blízkost sjezdovky s vlekem.

 

Čtyři hvězdičky jsou zasloužené
Tento hotel svou historií už sice leccos pamatuje, ale díky rekonstrukci v roce 2008 (společné prostory hotelu, pokoje, recepce a wellness), to na něm není vůbec znát. Ba naopak! Je vybaven moderním nábytkem, výtahy i zařízeními ve wellness centru. Arnika se řadí do kategorie čtyřhvězdičkových hotelů, jinak označované také jako „first class“ (první třída). Svým vybavením a službami splňuje vše, co bychom mohli očekávat. Pokoje jsou vybaveny trezorem pro úschovu věcí, fénem, telefonem s přímou provolbou i LCD televizí s dálkovým ovládáním. V nabídce jsou jak základní domácí stanice, tak i několik zahraničních. Samozřejmostí jsou sedačka s konferenčním stolkem pro malý oddech a krásná koupelna se sprchovým koutem, vše ve výborném stavu.

 

Orea hotel ArnikaKdykoli budete něco potřebovat, nebojte se zeptat, recepce má 24hodinovou pohotovost a příjemná obsluha vám vždy ochotně a ráda pomůže. Výměna ručníků by měla probíhat sice denně, každý návštěvník si však může zvolit sám, zda bude šetrnější k životnímu prostředí či nikoli. Pokud ručník zanechá odložený ve sprše, pokojová služba ho vymění za nový. O připojení na internet zde rozhodně není nouze, můžete své potřeby uspokojit v počítačovém koutku, nebo v hotelovém baru, kde je Wi-Fi připojení. Zde je také jediný vyhraněný prostor pro kuřáky.

 

Pokud se chystáte vyjet s rodinou a svými malými ratolestmi, je pro vás hotel Arnika to pravé místo, patří totiž do ubytovacích zařízení, které provozují službu Baby Friendly. Každou středu a sobotu máte jako zákazník hlídání dětí zdarma, je pouze nutné uvést do vaší přihlášky, že máte o tuto službu zájem. Je zde také dětský koutek, organizují se různé dětské i animační programy, či výtvarné dílny. Sami jsme se přesvědčili, že na malé návštěvníky jsou zde všichni řádně připraveni. V restauraci můžete požádat o dětskou židličku či dokonce o pastelky a omalovánky, abyste se mohli v klidu najíst, zatímco jsou vaši potomci už po jídle.

 


Luxusní wellness centrum a ostatní služby
Nově zrekonstruované wellness centrum nabízí mnoho příležitostí pro volný čas a především relaxaci. Můžete si vybrat z celé řady masáží, od klasické, přes čokoládovou, medovou, lávovými kameny nebo třeba reflexivní. Stačí si jen zvolit, na co by měla být procedura zaměřená. Lávové kameny jsou dobré pro uvolnění a odpočinek, medová je vhodnější, pokud si chcete své tělo očistit, je totiž detoxikační. Reflexní masáž je specialita, která se provádí za pomoci specifických hmatů bez použití emulze nebo oleje. Nebojte se svěřit do rukou odborníků, uvidíte, že vám po ozdravné kúře bude velmi dobře. Máte-li rádi teplo, zajisté uvítáte prostředí sauny. Můžete si vybrat, zda upřednostňujete „parní“ s větší vlhkostí (90°C), sušší formu „finské“ (také 90°C), nebo méně vyhřátou „infra“ (60°C).

Orea hotel Arnika


Pokud byste rádi trochu více experimentovali, doporučujeme kyslíkovou masáž pro povzbuzení a osvěžení, nebo kryosaunu. Tu jsme měli možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud chcete posílit svou imunitu a vyzrát na chladné počasí, rozhodně ji doporučujeme. Vaše tělo se bude po dobu dvou minut ochlazovat až na teplotu -140°C. Zní to neuvěřitelně, ale díky suchému mrazu se tělo léčí. Vy sice chlad cítíte a teplo vám zde rozhodně nebude, zaručeně je to však příjemnější forma zimy, než jakou známe z mrazivého období venku. Tato procedura by měla velmi prospívat na průdušky, klouby, svaly a zlomeniny. Raději by se jí však měli vyhnout osoby, které mají srdeční onemocnění či vysoký tlak. Po zmrazení je nutné uvést tělo na původní teplotu, což umožňují místní fitness stroje nebo příjemně teplá vířivka.

 

V rámci ubytování si můžete objednat samozřejmě také polopenzi, která je zajištěna formou bufetové snídaně i večeře v restauraci Labe. Na své si zde přijde každý, ať jste vegetarián, milovník masa, ovoce či zeleniny. Nabídka se přizpůsobuje také jednotlivým potřebám klientů, pokud přijede např. osoba s bezlepkovou dietou, bude se zde moc stravovat stejně jako všichni ostatní. Pokud byste nevěděli, kam vyrazit na oběd a nechtělo se vám cestovat, stačí zavítat do přízemí a navštívit Českou restauraci. Šéfkuchařem této kuchyně je vyhlášený Lukáš Čížek, o jehož osvědčeních se můžete sami přesvědčit, neboť jsou zde jeho certifikáty i diplomy vystaveny.

 

Nevýhodou hotelu je, že nemá u hlavního vchodu bezbariérový přístup. Zaměstnanci jsou však ochotní pomoci, jak se zavazadly, kočárkem, tak i handicapovanému. Ke každému návštěvníkovi přistupují individuálně a eventuelně dle domluvy zpřístupní postranní vchod přes parkoviště. V budoucích plánech je zahrnuta výstavba rampy, která by tento nedostatek odstranila. A jaké další změny se zde plánují v blízké budoucnosti? V zimě bude uvedeno do provozu nové bistro pro lyžaře a snowboardisty, jež bude dostupné přímo ze sjezdovky. V příštím roce by měla proběhnout rekonstrukce obou restaurací i Music Baru Panorama, který je umístěn nad nimi. Pořádají se zde malé večírky i diskotéky.

 

Orea hotel Arnika
Okolí nabízí mnoho zajímavých zážitků
Sám Orea hotel Arnika vymýšlí různé zábavné programy a ob měsíc pořádá tematickou párty. V nejbližší době se bude pořádat Karibská noc (30. října) a Mikulášská jízda (4. prosince). Pokud byste rádi vyrazili na výlet do okolí, doporučujeme návštěvu aquaparku, steak housu, bobové dráhy nebo zážitkových aktivit. Můžete si vybrat mezi sezónními nebo celoročními akcemi, které zahrnují třeba přemostění labské přehrady, výlet na čtyřkolce či v buggy, ale i Adventure park. Ten je báječnou příležitostí, abyste vyzkoušeli své možnosti a odvahu. Prověří vás obří houpačka, bungee trampolína, Jákobův žebřík a mnoho dalších atrakcí. Prožijte to na vlastní kůži, ať máte ve stáří na co vzpomínat. Zážitkové aktivity zajišťuje agentura Yellow Point, více se o nich dočtete na www.yellow-point.cz, o přemostění labské přehrady a návštěvě Adventure parku si můžete přečíst v našem článku ZDE.Pár zajímavých informací ve zkratce

Celková kapacita Orea hotelu Arnika je 414 lůžek, pokud by se využily veškeré přistýlky, lze zde ubytovat až 606 hostů. Na většině hotelových pokojů nalezneme balkón. Nabídka ubytování čítá 182 dvoulůžkových pokojů, 9 apartmánů, 5 speciálních rodinných pokojů, 5 pokojů garni a 2 apartmány typu superior. Další zajímavosti o hotelu, nabídky balíčků i ceníky naleznete na stránkách www.orea.cz/arnika.


FOTOGALERIE K ČLÁNKU
ZDE


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bersen Hoxha, Kristýna Šmejkalová


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání