Čarodějnice jsou zpět! Kde budou řádit ty nejlepší?

kulturní servis pulsA je to zase tady. Rej svraštělých babizen, které se prohání na svém létajícím koštěti, nakonec skončí na hranici. Zajímá vás, které akce byste si 30. dubna neměli nechat ujít? Kulturní servis Puls vám nabízí celorepublikový přehled nezapomenutelných zážitků. Připravte se, uděláme si okružní jízdu napříč republikou, kdy vás upozorníme na zajímavé akce, které se týkají slavení čarodějnic. Malí i velcí, všichni jsou zváni.


Praha

V hlavním městě nemůžeme začít jinak než tradiční laponskou podívanou. V Praze 6 se opět uskuteční pálení čarodějnic, nebude chybět ani Čarodějnická škola, kde se naučíte třeba výklad tarotů. Hlavně ale nezapomeňte s sebou vzít cokoli na kolečkách. Kola, brusle, koloběžky a jiné prostředky jsou ústředním tématem soutěží. Když si vyjdete na procházku kolem Karlova mostu v 19 hodin, potkáte čarodějnický průvod, který z Malostranského náměstí bude mířit na Kampu. Ovšem pozor, meteorologové už nás dnes straší, že bude vedro, tak se vám bude určitě hodit tip přímo k vodě. Žluté lázně budou hostit dětský program, k večeru se mládeži představí Toxique a v noci to rozjede DJ Doktor Buben.

Čarodějnice 2012Západní Čechy
V Plzni se podívejte na čarodějnický rej, který bude pořádat statek Lüftnerka. Typická ukázka lidových tradic bude k vidění odpoledne a večer a vstup je zdarma. Na náměstí krále Jiřího z Poděbrad v Chebu mají sraz ve 20 hodin všichni, co chtějí rovněž slavit kouzla a přitom se veselit s podobně pomalovanými nadšenci.

Jižní Čechy
Když se posuneme na jih, tak zde bude akci tradičně hostit KD Slavie v Českých Budějovicích, kde se bude volit nejoriginálnější čarodějnická maska a nebudou chybět ani jiné soutěže. Přijde i kouzelník. Ondřej Sládek, který je mistrem v magii v ČR určitě nikoho nezklame. V Zoo Větrovy v Táboře nabízí rovněž jedinečnou akci, kde můžete trochu jinak oslavit kouzelné reje.

Východní Čechy

V takovém Hradci Králové si odbyli hodně odvážné „čarodky“ už před týdnem, kdy se zde konaly nudistické čarodějnické oslavy. My máme tip na dětské zážitky, kdy se pro ty nejmenší chystají zábavné akce na louce před Médiem. Umíte si představit město, kde blízko bydlel v Řáholci Rumcajs, bez oslav čarodějnic? Asi těžko, proto v Jičíně zajděte do Valdštejnské lodžie, bude tu po celé odpoledne bohatý program.

Severní Čechy
V Mateřském centru Bělásek v Děčíně zažehnou ohně pod čarodějnicemi v 16 hodin. Všemu ale budou předcházet soutěže a jiné zábavné programy. Chcete-li se vydat na čarodějnou stezku, odskočte si do Mostu, kde na letní scéně Benedikt vypukne to pravé řádění.


Morava
Bez Pálení čarodějnic aneb Filipojakubské noci by to na Slezskoostravském hradě v Ostravě ani jinak nešlo. Živý program a jedinečné zážitky vás budou těšit celý den. Dáme se trochu na jih. V takovém Mikulově jistě rádi zaplujete do kdejakého vinného sklípku. Když ale návštěvu okořeníte i zábavou a dobrým jídlem, užijete si návštěvu Moravy lépe. Co velí organizátoři? Špekáčky s sebou!


Text: Aneta Šimonková
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání