Vyhrajte DVD s filmem Kateřina Veliká

KULTURNÍ SERVIS PULSDnes jsme pro vás připravili soutěže ve spolupráci se společností Intersonic. Kdo má rád příběhy z historie o velkých postavách a jejich činech, ten si tentokrát přijde na své. Odpovězte správně na soutěžní otázku a filmové DVD Kateřina Veliká – Život a vláda slavné ruské carevny můžete mít doma právě vy. Pro někoho to jistě může být i krásný vánoční dárek. Soutěž končí 30. listopadu.


Snímek „Kateřina Veliká“, v originále „Catherine, The Great“ přináší rekonstrukci života a doby panovnice Kateřiny II., která byla známá především jako Kateřina Veliká. To se však ani zdaleka nepodobá jejímu původnímu jménu. Narodila se roku 1729 jako německá princezna Sophia Frederika Augusta. Ruskou carevnou a vládkyní se stala o třicet tři let později, této zemi pak vládla až do své smrti v roce 1796. Zasloužila se o nesmírný vzestup a uznání Ruska, neboť mu za její vlády hodně stoupla prestiž. S pomocí armády i církve svrhla svého slabošského manžela Petra III. z trůnu a sama se prohlásila carevnou. Jak vidět, neměli to panovníci nikdy lehké.

KULTURNÍ SERVIS PULSTento dokument nastiňuje Kateřininu cestu k moci, zavede i do zákoutí jejích četných milostných avantýr a prozradí více o její životní lásce a přátelství s Potěmkinem. Dozvíte se nejen o dobových válkách a povstání, ale rovněž i o soukromém životě této carevny. V hlavních rolích se představí Emily Bruni, Marius Stanescu, Claudiu Bleont, Dan Badarau, Geo Dobre a Razvan Popa.

Pokud chcete tento zajímavý snímek vidět, zapojte se do naší soutěže, třeba ho vyhrajete právě vy.

Soutěžní otázka zní:

Který z herců ve filmu KATEŘINA VELIKÁ neúčinkuje?
A) Emily Bruni
B) Marius Stanescu
C) Claudiu Bleont
D) Julia Roberts
E) Geo Dobre


Svou odpověď zašlete na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript :

-  do předmětu zprávy napište „KATEŘINA VELIKÁ“,
-  do zprávy zadejte správnou odpověď (například A) Emily Bruni),
-  připište své osobní údaje: jméno, příjmení, adresu a telefon.

Soutěž končí ve středu 30. listopadu v 19 hodin. Výherci budou informováni e-mailem nebo telefonicky.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Intersonic


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání