Soutěžte o vstupenky na Lesní slavnosti divadla

soutěžKulturní servis Puls, partner letošních Lesních slavností divadla v Řevnicích, vám přináší další zajímavou soutěž. Tentokrát můžete vyhrát lístky na představení Prase aneb Václav Havel´s Hunt For a Pig, kde se v hlavních rolích představí Milan Holena, Michal Dalecký, Andrea Buršová a Simona Zmrzlá. Inscenace se bude v podání představitelů Divadla Husa na provázku hrát 24. srpna v Lesním divadle Řevnice.


Příznivci antiutopie jistě ocení nápaditě oprášený Havlův dialog z roku 1987 nazvaný Prase, na který sám autor před lety zapomněl. Režisér Vladimír Morávek z nevýrazné historky o tom, jak slavný dramatik shání prase na zabijačku, vytvořil obraz české společnosti. V jednu chvíli budete brečet smíchy, v druhou vám bude po zádech běhat mráz. Hra vás donutí zamyslet se jednak nad společností, ale i nad sebou samým. Slušnost vedoucí boj s buranskou vypočítavostí ve spojení s Prodanou nevěstou funguje i na kritiky – hra byla nominována na Cenu A. Radoka v kategorii „Česká hra“ za rok 2010.

Lesní slavnosti divadla Lesní slavnosti divadla 2011V roli Václava Havla se představí Milan Holena, novináře si zahraje Michal Dalecký. Olgu, ženu Havla ztvární Andrea Buršová nebo Simona Zmrzlá, přítele Kešota bude hrát Eva Vrbková. Trojroli hostinského, Fandy Voráčka a traktoristy bude mít na svědomí buď Jiří Kniha nebo Ondřej Jiráček, v roli manželky hostinského, Tomáše, Jeníka a synovce Olgy se můžeme těšit na Jiřího Hajdylu. Dále na lesních prknech zazáří Josef Hervert, Martina Krátká, Vanda Drozdová, Filip Teller, Štěpán Baloun nebo Martin Jakubíček. Skvost v podání souboru Divadla Husa na provázku bude představen ve středu 24. srpna.

Pokud si chcete zpříjemnit večer a užít si pěkný kulturní zážitek, zapojte se do naší soutěže. Odpovězte správně na otázku a počkejte na výsledky losování. Třeba to budete právě vy, kdo si udělá hezký výlet do Řevnic.

Soutěžní otázka zní:

Kdo ve hře Prase neúčinkuje?

A) Hamlet
B) Michal Dalecký
C) Andrea Buršová
D) Simona Zmrzlá
E) Milan Holena

Svou odpověď zašlete na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript :

-    do předmětu zprávy napište „Lesní slavnosti divadla“,
-   do zprávy zadejte správnou odpověď (například A) Hamlet),
-   připište své osobní údaje: jméno, příjmení, adresu a telefon.

Soutěž končí v neděli 21. srpna v 19 hodin. Výherci budou informováni e-mailem nebo telefonicky.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Archiv


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání