Soutěžte o vstupenky na SHAKESPYRÉ COMMEDIA PLNOU OMYLŮ

Kulturní servis PulsKulturní servis Puls, partner letošních Lesních slavností divadla v Řevnicích, vám přináší další zajímavou soutěž. Tentokrát můžete vyhrát lístky na představení Shakespyré aneb Commedia plná omylů, kde se v hlavních rolích představí Tomáš Sýkora, Robert Mikluš, Jiří Vyorálek a Kateřina Jebavá. Inscenace se bude v podání představitelů Divadla Husa na provázku hrát 23. srpna v Lesním divadle Řevnice.


COMMEDIA PLNÁ OMYLŮ vyvrací doposud vše, co z jednoho z největších anglických dramatiků udělalo takovou osobnost. Herci z Divadla Husa na provázku nám hodinu a dvacet minut dlouhou hrou dokážou, že Hamlet, Romeo a Julie, Othello, Macbeth ani Král Lear ve skutečnosti nejsou hry tragické, nýbrž komické. Že veškerý smutek a utrpení je jen nedorozumění, a tudíž nemůže o nějaké tragédii být řeč. Co kdyby Hamlet řekl Ofélii, že ji má rád? Kdyby Romeo s Julií utekli a nenechali si do ničeho mluvit? Pokud by Desdemona milovala Othella tak moc jako on ji? A co když by se Macbethovi měli radši? Anebo by Král Lear své dcery lépe vychoval? Všechno by bylo jinak? Jak? To se dozvíte, navštívíte-li v úterý 23. srpna Lesní divadlo v Řevnicích.

Lesní slavnosti divadlaA aby té přírody nebylo málo, nese hra navíc podtext vody – Hamlet vratký jako rozhoupaná kanoe, Romeo a Julie ve vířivce osudu, Othello spoután žárlivostí o síle mořské nemoci, Macbethovi jako třetí stupeň povodňové aktivity nebo Králo Lear, kterému teče do bot. Máte-li chuť se pobavit, nenechte si SHAKESPYRÉ v žádném případě ujít. Ve hře SHAKESPYRÉ COMMEDIA PLNÁ OMYLŮ září pod taktovkou Jiřího Jelínka herci Tomáš Sýkora, Robert Mikluš, Jiří Vyorálek, Kateřina Jebavá, Ivana Hloužková, Jiří Kniha, Andrea Buršová, Jana Kalvodová nebo Barbara Vrbová-Gregorová.

Pokud si chcete zpříjemnit večer a užít si pěkný kulturní zážitek, zapojte se do naší soutěže. Odpovězte správně na otázku a počkejte na výsledky losování. Třeba to budete právě vy, kdo si udělá hezký výlet do Řevnic.

Soutěžní otázka zní:

Která z následujících her není dílem Williama Shakespeare?

A) Hamlet
B) Romeo a Julie
C) O myších a lidech
D) Othello
E) Macbeth

Svou odpověď zašlete na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript v tomto tvaru:

-    do předmětu zprávy napište „Lesní slavnosti divadla“,
-   do zprávy zadejte správnou odpověď (například A) Hamlet),
-   připište své osobní údaje: jméno, příjmení, adresu a telefon.

Soutěž končí v úterý 16. srpna v 19 hodin. Výherci budou informováni e-mailem nebo telefonicky.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Co přinesou Lesní slavnosti divadla tento rok?
Lesní slavnosti divadla aneb za kulturou i do lesa
Tvůrci i představitelé muzikálu Quasimodo mají napilno
Soutěž, vyhraj a vezmi partu na Rock for Churchill

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání