Šárka Cojocarová bojuje na Filipínách za záchranu pralesa i za svou krásu

Miss EarthZatímco potencionální finalistky České Miss 2012 doma napjatě čekají, zda postoupí do dalšího kola, Šárka Cojocarová absolvuje na Filipínách tvrdý výcvik.


Česká Miss už dávno není jen o finálovém galavečeru. Krásky jsou vysílány na podobné mezinárodní soutěže, kde naší zemi reprezentují na světové úrovni. A mezitím co Jitka Válková rozsvěcí stromeček na Staroměstském náměstí a odborná porota vybírá semifinalistky z castingů na Českou Miss 2012, po Denise Domanské, která nás reprezentovala na Miss World, vyrazila do boje na mezinárodním poli další dívka.

Tentokrát jde o Šárku Cojocarovou, blondýnku, která bude Českou republiku reprezentovat v mezinárodním klání Miss Earth. Dlouhonohá kráska odjela na soutěž, která se letos koná ve filipínské Manile, už minulý týden a hned po pár hodinách za sebou měla první dobrodružství.

Miss EarthŠárčino letadlo mělo velké zpoždění, kvůli kterému nestihla v Amsterdamu druhý let směřující do Manily. Dívka tak musela přetrpět deset nekonečných hodin na letišti a nakonec zvolit variantu s přestupem v Hongkongu. Na místo konání soutěže tak dorazila s téměř dvoudenním zpožděním.

Cojocarová se musela okamžitě zapojit do každodenního programu a čekáte-li kosmetické procedury, užívání si ve vířivce či chození do fitness centra, jste na omylu. Dívky procházejí náročným výcvikem a jejich soustředění připomíná spíše sportovní letní tábor. Nedávno je prý organizátoři vzbudili ve dvě hodiny ráno a dívky měly pět minut na to, aby vyrazily na pětikilometrový běh noční krajinou na záchranu filipínské řeky Pasing River.

Miss EarthLetošní ročník je tematicky zaměřen na záchranu deštných pralesů. Ještě před odletem měly dívky za úkol vytvořit svůj ekologický projekt a nafotit sérii fotografií, kde jsou stylizovány jako Amazonky. Fotografie se staly součástí kalendáře, ve kterém jsou prezentovány všechny účastnice Miss Earth.

A co na pobyt na Filipínách říká sama Šárka? „I přes počáteční patálie s odletem si pobyt na Filipínách maximálně užívám. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo. Bála jsem se hlavně o svá zavazadla, kde byly všechny luxusní róby z dílny módních návrhářek Jaroslavy a Dominiky Sedláčkových. Z programu, který pro nás organizátoři připravili, jsem nadšená. Je sice náročný, ale naštěstí mám dobrou fyzičku a noční běh pro mě nebyl problém. Bylo to příjemné vybočení z koloběhu focení, líčení a nácviku choreografie.“

Finále Miss Earth se bude konat 3. prosince. Všechny finalistky si už nyní můžete prohlédnout na oficiálních stránkách soutěže Miss Earth.


Text: Tereza Netoličková
Foto: M Marketing

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Denisa Domanská odjela reprezentovat ČR na Miss World
České krásky opět na jednom místě
Jitku Nováčkovou čeká boj o titul Miss Universe
Co chystá Česká Miss pro další ročník?

 

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání