Dny designu v Praze jsou za námi

DesignblokV neděli 9. října vyvrcholil třináctý ročník Designbloku, který se dnes těší obrovské popularitě u všech věkových kategorií. Lákadlem byl letos hlavně Dreft Fashion Week, který se v rámci Designbloku představil vůbec poprvé a přivedl do Prahy české i zahraniční módní tvůrce, mezi nimiž nechyběla opravdu zvučná jména. Jak ale vypadal Designblok 2011 ve svých Superstudiích, která se letos přesunula z bývalé tovární haly v Bubenské do Šporkovského paláce a do studia Futurama?


V neděli odpoledne, tedy v poslední hodiny Designbloku, jsem navštívila Superstudio ve Šporkovském paláci nedaleko Divadla Hybernia, které, dle mého názoru, slibovalo gró letošního ročníku.

DesignblokMáte-li štěstí, natrefíte na čas, kdy se před pokladnou netvoří fronty. Nemáte-li ho, vystojíte si v nedočkavě vyhlížejícím davu milovníků pestrého životního stylu pár minut, které si můžete zpříjemnit pozorováním oněch nadšenců. My smůlu neměli, ale jakožto novináři jsme stáli špatně a milá žena za pultem nás poslala k dívce milejší o něco méně. Ale co bychom jí neodpustili nějaký ten otrávený výraz, vždyť tam chuděra sedí už celý týden.

Po řádné akreditaci jsme se konečně vrhli do víru designu, ihned zahlasovali pro stojan na energeťák, objevili budoucnost žití v poloze hlavou dolů a následně se zasekli na nokiáckém workshopu, kde si každý návštěvník mohl z čehokoliv, co měl po ruce, vyrobit vlastní telefon a svůj výtvor poslat do soutěže o mobil, která končila pár hodin poté, co jsme dokončili náš retro kousek, tudíž se obávám, že ten z ohryzku od jablka jsme nepokořili.

Kreativně vyřáděni jsme se vrhli na další patro, kde byl jakýsi obýváček či odpočívárna, v níž si hovělo několik unavených návštěvníků, a okolo ní místnosti s kosmetikou, porcelánovými, skleněnými a textilními výrobky i nábytkem. Pak jsme se rozhodli, že vystoupáme všech šest pater a vezmeme místnosti Šporkovského paláce odshora dolů. Pro příště, ve Šporkovském paláci je výtah.

Ale k samotnému Designbloku. Nevím, jestli to bylo tím, že akce přesunula působení, ale letošní ročník byl takový nijaký. Nepočítám do toho ovšem přehlídky, prezentace a konverzace v rámci Dreft Fashion Weeku.

DesignblokJak jsme scházeli dolů, bavil mě Designblok méně a méně. Z celého odpoledne si pamatuji jen opravdu pár kousků. Jedním jsou úchvatné tenisky Novesta, které letos zdobí stuhy místo tkaniček a pořídit si k nim můžete i stylovou kabelku. Pamatuji si pána, jenž mírně teplým hlasem sděloval, že jeho masařky jsou největší na světě a lákal návštěvníky na citronádu, které jsme se pro jistotu ani nedotkli. Expozici mého známého si pamatuji jen proto, že to byla expozice mého známého a jelínky Deers proto, že jsou pravidelnou součástí podobných akcí a jsou jednoduše úžasní. Bavila mě místnost s obrovskými starými knihami a dřevěným nábytkem, jemuž vévodila úchvatná vintage skříň a také svítící kostka, zavěšená od stropu na dlouhých lankách a sestavená z malých křišťálových sklíček.

To samozřejmě není všechno, Designblok toho nabídnul mnohem více a každého jistě zaujalo něco jiného. Vyložená bomba se ale ve Šporkovském paláci nekonala. Neodcházela jsem zklamaná, ale ani naplněná dojmy a inspirací.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Designblok


 

 

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání