Co chystá Česká Miss pro další ročník?

Česká Miss 2011, Česká Miss 2012Finále České Miss je sice za dlouho, ovšem nejdříve se musí najít finalistky, ze kterých vzejde nová královna krásy. Co nabízí ročník 2012 nyní už jediné tuzemské soutěže o nejkrásnější dívku České republiky? To přiblížil moderátor Petr Vágner spolu s vítězkami posledního ročníku Jitkou Nováčkovou, Denisou Domanskou a Šárkou Cojocarovou.


Na neformálním setkání před prázdninami se sešel moderátor Petr Vágner s Českou Miss 2011 Jitkou Nováčkovou, Českou Miss World 2011 Denisou Domanskou, Českou Miss Earth 2011 Šárkou Cojocarovou a ředitelem pořádající agentury Jurajem Čechem. Protože každý rok přichází soutěž s překvapením, tak bylo nasnadě, co to bude letos. „Chceme podpořit lokální patriotismus, a proto se budou konat castingy ve všech regionech České republiky,“ odhalil Juraj Čech novinku, která v minulých ročnících nebyla.

Česká Miss 2011, Česká Miss 2012Dívky se tedy již nyní mohou hlásit prostřednictvím stránek www.ceskamiss.cz do soutěže a navíc je čekají zmíněné castingy, které se budou konat v říjnu. Juraj Čech zároveň prozradil, proč se soutěž chystá už nyní: „Chceme zajistit maximální kvalitu dalšího ročníku soutěže, proto jsme ji zahájili již nyní,“ řekl Čech a dodal, že i pro dívky je tento postup lepší. „Budou tak mít dostatek času na přípravu cesty za splněním svého snu.“ Jeho slova potvrdila i Šárka Cojocarová, která sdělila, že se nic nemá podceňovat a odkládat na poslední chvíli. „Dívky by si neměly třeba vybírat na volnou disciplínu něco, co neznají. Pak je to znát,“ řekla Cojocarová. Na závěr setkání moderátor a Missky vyjeli vstříc létu v otevřeném kabrioletu a zmizeli v ulicích Prahy.

Proč se přihlásit do soutěže Česká Miss?
Do soutěže Česká Miss se mohou přihlásit dívky narozené od 1. listopadu 1988 do 1. února 1994 včetně. Slečna musí být bezdětná, svobodná a bezúhonná. Musí mít občanství České republiky a splňovat podmínku, že se tato kandidátka v minulosti nikdy dřív neúčastnila České Miss. Ze soutěže pak vzejdou výherkyně, které získají řadu cen, ale také studijní stipendia a možnost účastnit se zahraničních soutěží krásy. Navíc není tajemstvím, že dívka s titulem z této soutěže získá na hodnotě coby modelka. Ostatně, i bývalá vítězka soutěže Iveta Lutovská prý na konkurzu prohlásila, že se do soutěže přihlásila proto, aby byla lépe ohodnocena jako modelka. 

Česká Miss 2011, Česká Miss 2012O soutěži Česká Miss
Česká Miss je jedinou soutěží krásy u nás. V minulém roce se sloučila s Miss ČR, což byla první a dlouhodobě uznávaná tuzemská soutěž o nejkrásnější dívku České republiky. Z ní také vzešla ředitelka České Miss, Michaela Maláčová (nyní Bakala). Ta se stala Miss v roce 1991. O 14 let později pak založila konkurenční soutěž, nynější Českou Miss, která velmi rychle získala na prestiži. Vítězky soutěže měly možnost účastnit se mezinárodních soutěží Miss Universe a Miss Earth a po sloučení s Miss ČR také Miss World.

Soutěž je provázena atraktivními hosty. V porotě zasedly takové osobnosti, jako je Ivana Trump, Alain Delon, Jean-Claude Van Damme, Alberto Tomba nebo Blanka Matragi, která na jeden ročník zapůjčila své ručně malované a štrasem vyšívané hedvábné modely. Pravidelnými hosty večerů volby bývají další významné osobnosti, například manželé Havlovi. V konceptu soutěže není nalézt další topmodelku, ale osobnost. Tou může být dívka s mírami modelky a také se většinou stává, že se pak dívky modelingu aktivně věnují. Je to ale spíše z toho důvodu, že se do soutěže hlásí slečny s modelingovými ambicemi. Soutěžní ceny ale napovídají, že dívka se může rozvíjet i v jiných oblastech, čemuž může pomoci například studijní stipendium. 


DALŠÍ FOTKY Z PRÁZDNINOVÉ JÍZDYText: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Nový festival bude oslavovat italsko-české přátelství
Nové české Miss dostaly krásné moderní byty

Českou Miss 2011 se stala Jitka Nováčková
Česká Miss 2011: Jedna soutěž, jedna Miss

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání