Českou Miss 2011 se stala Jitka Nováčková

Česká Miss 2011Už desítky minut před osmou hodinou večer se u Hudebního divadla Karlín tvořily hloučky elegantně oblečených nedočkavců. Přišli na toto místo, jež je spjato s osobnostmi jako jsou například Jan Werich, Oldřich Nový či Lubomír Lipský, obdivovat krásu dívek, které se zde v sobotu 19. března měly utkat o titul nové České Miss.


Při vstupu do nádherných pseudobarokních prostor karlínského divadla mnou projela vlna vzrušení. Vnímala jsem atmosféru velkolepého sálu a vychutnávala si skvostný začátek slavnostního galavečera. Mé okouzlení ovšem brzy přerušila dáma, jejíž snaha dostat se na jí vyhovující místo, připomínala boj divoké zvěře o kořist. Zachytila jsem pohled mladé slečny a obě jsme se nad náturou ženy pousmály. Chvíli na to mi na rameno poklepala kamarádka, které se na tu celou slávu přišla dívat se mnou. Několik dalších minut jsme strávily nezávazným tlacháním s ostatními a hodnocením rób i všech čtrnácti finalistek. Poté, co jsme byli vyzváni, abychom zaujali svá místa, objevilo se napětí a nedočkavost ve tvářích všudypřítomných hostů. Večer věnovaný kráse mohl začít.

Česká Miss 2011Boj o titul nejkrásnější české dívky zahájila úřadující Miss Jitka Válková písní „Like a Virgin“ od Madonny. Z publika byly cítit mírné rozpaky, přesto však dokázala Jitka uvolnit lehce napjatou atmosféru, která v divadle vládla. Spolu s jejím vystoupením se postupně ukázala soutěžící děvčata v rozverných barevných šatech a dočkali jsme se i poněkud nervózní taneční choreografie. Poté se na jevišti objevil sympatický Petr Vondráček, jehož moderátorský um je dobře známý, spolu se zpěvačkou Darou Rolins, na jejíž výstup v roli moderátorky jsem byla velmi zvědavá. S koncem programu jsem však pocítila lehké zklamání. Dara sice neurazila, ale ani nenadchla.

Moderátorská dvojice oficiálně oznámila začátek soutěže a finalistky se postupně představily publiku, které to k jevišti mělo téměř na dosah ruky. A jelikož je třeba, aby každá pořádná soutěž měla i svou porotu, představil Petr Vondráček s Darou Rolins vedle předsedkyně poroty Dagmar Havlové i ředitelku soutěže Michaelu Maláčovou, Jaro Slávika, Emanuela Riddi, italského lyžaře Alberto Tombu a další členy poroty spolu s čestnými hosty, kterým během večera kladli méně či více zapeklité otázky.

Součástí programu bylo i vystoupení Kláry Vytiskové s kapelou Toxique. To rozdovádělo nejednoho hosta v sále. Pak už následovaly medailonky jednotlivých finalistek. Dalším bodem večera byla přehlídka kolekce českých návrhářů vytvořená speciálně pro Českou Miss 2011. Tvorbu našich návrhářů jsem nikdy nějak zvlášť neobdivovala, ani kolekce Česká extravagance mě v tomto směru ničím nepřekvapila. Navíc modely i soutěžící dívky ač se snažily, jak mohly, zastínila videoprojekce a ohňové efekty. Lidé v publiku zívali a šili sebou, což hned v úvodu nedávalo letošnímu ročníku Miss moc velké naděje. Naštěstí však publikum uvedla do nálady smršť otázek z úst moderátorské dvojice, při které dívky povětšinou prokázaly svou pohotovost, v některých případech vtip a schopnost rozhodnout se. To publikum ocenilo bouřlivým potleskem, stejně jako akrobatické vystoupení dvojice Dae Men, jejichž číslo navodilo atmosféru na další disciplínu, kterou byly adrenalinové zážitky.

Česká Miss 2011Michaela Maláčová sice na tiskové konferenci slibovala hysterický jekot a hrůzu v očích, v ukázkách jsme však mohli vidět, že se děvčata řídí spíše slovy finalistky Barbory Zelené. Ta předtím, než se s ní speciálně upravené auto rozjelo po Masarykově brněnském okruhu tří set kilometrovou rychlostí, pronesla: „No prostě šlápnu na plyn, ne!?“ Dívky se mezi video ukázkami střídaly na jevišti a moderátoři jim kladli logické otázky, při kterých se zapotily nejen dívky, které byly navíc svázány trémou, ale i porota a hosté. Dozvěděli jsme se tak například, že 17 – 9 je 6. Dagmar Havlová ocenila jejich ctižádost, Michaela Maláčová se zase radovala, že se takovéto disciplíny nekonaly v dobách, kdy se Miss zúčastnila ona sama a dodala: „Je vidět, že jsou dívky pro vítězství ochotné překračovat své hranice.“

Následně byly uděleny dílčí ceny a následovala oblíbená promenáda v plavkách. Soutěžící dívky předvedly nejen krásné postavy, ale při krátké sestavě ukázaly také své rytmické dovednosti. Emanuel Riddi navíc divákům osvětlil, že českým dívkám se roštěnky říká proto, že roštěná je mladé, křehké a voňavé maso. Nostalgickou vzpomínkou pak bylo ohlédnutí do historie celé soutěže Miss. Vyhlašovala se totiž nejsympatičtější královna krásy od roku 1989. Cena byla lákavá – prsten ze 4 druhů zlata. Anketu vyhrála Miss ČR 1995 Monika Žídková.

Hned poté následovala část večera, na kterou se jistě mnohé dámy těšily nejvíce. Promenáda v róbách Oscar de la Renta z nejnovější Haute Couture kolekce. Osobně jsem si však trochu povzdechla. Šaty byly opravdu nádherné, nicméně v porovnání například s Týdny módy bylo patrné, že je dívky nebyly schopné prezentovat tak, jak by bylo hodno. Působily spíše jako maturantky pózující pro rodinné album. Velká škoda. Pak přišlo to, na co jsme všichni celý večer čekali - slavnostní vyhlašování.

Česká Miss 2011Jako první se udílelo ocenění Miss Earth, kterou diváci vybírali prostřednictvím medailonků umístěných na internetu. Tato kategorie byla hodnocena na základě jednoho dne, kdy se finalistky zapojily do chodu některé z českých charitativních nadací. Vítězkou se stala Šárka Cojocarová a nutno říct, že při video záznamu jejího dne se mnohým objevili v očích slzy dojetí. Miss World přišla vyhlásit předsedkyně poroty Dagmar Havlová. Ta doporučila nejen vítězce, ale i ostatním dívkám, zachovat si jak vnější, tak vnitřní krásu, která se v pozdějším věku projeví na obličeji a vzhledem k tomu, jak svěže vypadala, je pravděpodobné, že věděla, o čem mluví. Spolu s generálním ředitelem společnosti Aquila pak vyhlásili za Českou Miss World Denisu Domanskou.


Když předseda představenstva Alianz Jakub Strnad spolu s okouzlující ředitelkou České Miss Michaelou Maláčovou rozlepovali obálku se jménem absolutní vítězky, pán sedící vedle mě napjatě stiskl opěradlo sedadla. V sále nastalo naprosté ticho, aby mohlo být vyřčeno jméno nenápadné blondýnky Jitky Nováčkové, která jen nevěřícně kroutila hlavou a později řekla, že neví, co rozhodlo o jejím vítězství, ale že diváci možná viděli, jak moc jí soutěž baví. Následovala obvyklá korunovace, předávání cen a fotografování, které se změnilo v urputný boj o ulovení té nejlepší fotografie.

Co se týká dívek, mám pocit, že Češky jsou pořád krásné. Nicméně jim chybí jakási jiskra a charisma, které měla naopak porota v hojné míře. Výběr místa konání byl trefou do černého. Událost to pozvedlo na úroveň honosného galavečera. Škoda jen, že byl častokrát velmi zdlouhavý. Celkový dojem byl však nakonec pozitivní, bylo to takové příjemné zpestření sobotní noci.


Text: Tereza Netoličková
Foto: www.ceskamiss.cz (Shora dolů: Šárka Cojocarová, Denisa Domanská, Jitka Nováčková)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Česká miss 2011: Jedna soutěž, jedna miss
Koncerty vystřídá krása a zábava

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání