Módní týden vyvrcholil přehlídkou Marcela Ostertaga

Prague Fashion WeekendTřetí ročník Prague Fashion Weekendu skončil. A po právu mu nyní přísluší nálepka největší české módní akce. Nedělní program nabídl mimo jiné přehlídku německého návrháře Marcela Ostertaga a šperkařky Zofie Angelic.


Co se týče osazenstva, byla neděle oproti předchozím dnům z těch chudších, nicméně stanem neustále prostupovala jedinečná atmosféra, nyní už trochu narušená únavou pravidelných návštěvníku Fashion Weekendu i pořadatelů, na kvalitě to ovšem neubíralo. Mezi návštěvníky se objevilo také mnohem více cizinců, kteří přijeli podpořit své zahraniční oblíbence, kteří dnes na PFW dostali prostor.

Prague Fashion WeekendBěhem dne program nabídl například přehlídku Vladimíra Staňka nebo značky Blažek. Vrcholem dne byla ale prezentace německého návrháře, který působí i na zahraničních týdnech módy - Marcela Ostertaga, spojená s uvedením couture kolekce šperků české rodačky, dnes tvořící v Berlíně, Zofie Angelic.

V divoké show předvedla Zofie nápadité a luxusní šperky z krystalů a leštěných kamenů. A to od prstenů až po pokrývky hlavy v podobě masivních čelenek a exkluzivních náhrdelníků - jak z temných, tak i z barevných kamenů.

Ihned po show Zofie Angelic začala show německého návrháře Marcela Ostertaga. Ten si přehlídku otevřel sám v jednom ze svých modelů a okamžitě tak naladil návštěvníky. Návrhář představil ženskou kolekci, kterou tvořila převážně červená, bílá, černá a jemně růžová. Obdiv sklidily velmi elegantní kostýmky, jemné dívčí šaty s plastickými květinami i sexy modely vyšperkované zajímavými průstřihy v oblasti ramen. Všechny modely doplnily sladké květinové věnce zapletené ve vlasech modelek.

Prague Fashion WeekendPoslední přehlídkou, kterou jsme v neděli zhlédli, byla prezentace obchodu s.Oliver. Zde se jako speciální host objevila držitelka titulu Miss World Taťána Kuchařová. Značka představila své dámské i pánské kolekce, kde převládaly ležérní prvky na denní nošení, ale i formální kousky. Z barevné škály převládaly zemité tóny, doplněné výraznými sytými odstíny žluté, zelené a růžové, z materiálů pak tvíd, denim a bavlna.

Překvapením dne byla rozhodně Simona Krainová, která s manželem dorazila i na poslední den Prague Fashion Weekendu, právě na přehlídku značky s.Oliver.

K večeru se Hradčanské náměstí opět začalo plnit lidmi, přesto návštěvnost nepřesáhla páteční a sobotní vysokou účast. Je ale nutno říct, že se organizátorům na každý den podařilo zajistit opravdu zajímavý program.  Za akcí byl vidět velký kus dobře odvedené práce a můžeme doufat, že další ročník bude ještě lepší.  A že se Praha jednou dočká toho významného privilegia - vlastního Fashion Weeku, na který se budou sjíždět lidé z celého světa.

 Text: Tereza Netoličková
Foto: Sylvie Zapletalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání