Prague Fashion Weekend ve znamení luxusu a profesionality

Prague Fashion WeekendLetošní ročník Prague Fashion  Weekendu se vydařil. Alespoň prozatím tomu vše nasvědčuje. Máme za sebou tři dny a při organizátorech stojí štěstí, při návrhářích múzy a při návštěvnících chuť sledovat další a další přehlídky. A jaký byl páteční a sobotní den na třetím ročníku jedinečné módní akce?


Pátek v porovnání se čtvrtkem předčil všechna očekávání a vyrazil dech. Červený koberec před stanem, všudy přítomní fotografové a jedinečná plejáda stylových lidí nasvědčovali, že půjde o noblesní kolekce plné luxusu. Přehlídky exkluzivního spodního prádla La Perla, Jakuba Polanky a Simple Concept Store to však dotáhly do perfektního konce.

Elegantní a přitom dráždivé prádlo z kolekce La Perla předvedly modelky v pátek podvečer. Výrazný make up podtrhoval prádlo, košilky, župánky i pyžámka převážně ze saténu a krajky. Nálada byla slavnostní, přesto, že vrchol večera měl teprve přijít.

Prague Fashion WeekendK nejočekávanějším přehlídkám celého Prague Fashion Weekendu patřila bezesporu ta od Jakuba Polanky. Ten, i když v Česku své modely nerad prezentuje, představil publiku kolekci plnou vzdušných šatů i extravagantních kousků, jako jsou avantgardní krunýře ve stylu Návštěvníků. Temná kolekce dýchla na zaplněný stan magickou atmosféru hned, jak vyšla na molo první modelka v šatech tohoto návrháře. Mohutné ovace si zasloužily modely, ale i uznávaná Jana Knauerová, která se na přehlídce také objevila.

Poslední přehlídkou pátečního programu byla prezentace Simple Concept Store, oblíbeného butiku v Pařížské ulici, jenž je zaměřen na luxusní značky. Na přehlídce nechyběly šaty Yves Saint Laurent, Lanvin, Balmain či Alexander McQueen. Z osazenstva bylo znát, že ho konečně tvoří i potencionální kupci, kteří se opravdu přišli podívat na modely a nevyhledávají na PFW jen show. Škoda jen, že se zatím takto málo chodí na české tvůrce.

Prague Fashion WeekendSobotní den náš program zahájila přehlídka „Tiqe“ Petry Balvínové. Ta prošla napříč barevnými kombinacemi, krajkou i kůží. Na první pohled bylo vidět skvělé zpracování, dokonalé střihy i naprostou preciznost. Odvážné a zároveň roztomilé, přesto však velmi ženské modely sklidily obdiv přítomných dam i pánů.

Vrcholem dne byla přehlídka Taťány Kovaříkové. Ta se opět držela svých standardů a vpustila na molo tvídové kabáty, ženské kostýmky a pohodlné šaty z příjemných a kvalitních materiálů.

Pořadatelům se povedlo pozvednout Prague Fashion Weekend na vyšší úroveň. Stan na Hradčanském náměstí se denně plní lidmi a atmosféra je proměnlivá u jednotlivých přehlídek. Zatímco přes den je ovzduší v lounge i v hledišti neformální, večer přijíždí spíše milovníci luxusu a značek.

Oproti minulému ročníku se ale zvýšila i profesionalita modelek. Zatímco loni se střídalo na mole jen pár dívek a o jejich profesním nasazení by se dalo polemizovat, dnes předvádí oblečení slečny, které se nenechají vytrhnout z role ani dětmi poskakujícími těsně vedle mola, což sice nechává chladnými modelky, nicméně publikum malé divošky příliš neocení.Text: Tereza Netoličková, Sylvie Zapletalová
Foto: Sylvie Zapletalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání