TOMÁŠ KLUS: koncert pojí s představením

Tomáš Klus

Mladý písničkář Tomáš Klus získává stále více popularity a za své písně i koncerty si ji bez debat zaslouží. V jednom z posledních vystoupení v rámci jarní části koncertní tkaničky v neděli zcela ovládl svůj oblíbený pražský prostor Švandovo divadlo.

 
Tomáš Klus

Za pár dní oslaví třinecký rodák Tomáš Klus své čtyřiadvacáté narozeniny a v poslední době byl obdarován vskutku krásnými dárky. Vyprodané koncerty, ocenění za zpěváka roku na vyhlašování cen TV Óčko a Anděl, a také čerstvý klip k písni „Přičichnutí alergikovo“.

 

Druhá část koncertní tkaničky pomalu finišuje, když zbývá odehrát už jen tři koncerty. Ten dosud poslední Klus se svými společníky absolvoval v pražském Švandově divadle, kam se opět vrátil. Vždyť naposledy zde hrál v rámci aktuální tkaničky 7. dubna. To se mu nepodařilo zcela bez problémů zapět svou novou píseň, a tak to nyní napravil hned na začátku. Jelikož je podle svých slov zvyklý hrát se svým kamarádem, kytaristou Jiřím Kučerovským, vzal si na úvodní skladbu s sebou alespoň kovového panáka na oblečení. Ve skutečnosti však šlo jen o jeden z mnoha nevyčerpatelných vtipů v podání mladého studenta herectví.

 

Tomáš KlusKlusovi průběžně narůstá sebevědomí a právě kombinace muzikantství a hereckého talentu dělá z jeho koncertů nezaměnitelný zážitek. Žádné vystoupení není díky různým improvizacím a okamžitým fórkům stejné. Tak například při písni „Pocity“ se stylizoval do frontmana skupiny Vypsaná Fixa, Márdiho, a dokázal ho napodobit jak v postojích a pohybech, tak v barvě hlasu. V pecce „Asi Jat a Eva“ si zase Klus zahrál na rappera. Při skladbě „Navěky“ se z povzdálí ozval i živý hlas Anety Langerová, která přišla Tomáše opět podpořit osobně. Tentokrát se však zpěvák neplánovaně musel vyrovnat i s technickými problémy, když mu probíjel mikrofon.

 

Klus se také stal reprezentantem předvolební akce "Vyměňte politiky.cz" a všichni na pódiu, včetně doprovodné kapely, na sobě měli trička s logem této výzvy. V jedné z tradičních improvizací na konci svých skladeb pak zpěvák například v návaznosti na aktuální situaci reagoval: „Už se nám podařilo odstranit Mirka, jenže tam ještě pořád sedí Jirka.“ A sál propukl, jako mnohokrát ve více než dvouhodinovém koncertu, v obrovský smích.

Tomáš Klus


Při písni „Lenka“ a některých dalších zahrál na harmoniku nevidomý Radek Žalud, který už má za sebou celou řadu vystoupení s předními zpěváky. To už ale byla na závěrečný blok koncertu na jevišti Švandova divadla celá početná kapela. A další skladby tak dostaly poněkud pestřejší kabát. V jednom z přídavků si ještě Klus se svými kolegy zahrál na populární chlapeckou kapelu a dokonce si vyhrnul tričko, což uvítaly hlavně přítomné fanynky. Oblíbené písně z obou autorových desek, v kombinaci se skvělými nápady a hereckými vložkami kolem, umocnili divákům zážitek na maximum a je jen otázkou, co si Klus přichystá za aranžmá na letní festivaly, kde v některých případech nebude mít s publikem tak úzkou vazbu.

FOTA Z KONCERTU
ZDE
Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání