Support Lesbiens rozezpívali Lucernu

Support LesbiensSupport Lesbiens byla, je a zřejmě i nadále bude jednou z nejúspěšnějších českých kapel. Ve středu 14. prosince přijeli do pražského Lucerna Music Baru představit svou nejnovější desku s názvem Homobot na Homobot Tour 2011, v jehož rámci už navštívili celkem deset měst po celém Česku. A všichni fanoušci jsou nadšení.

 

V programu stálo, že koncert, předskokany počínaje, začíná v osm večer, nakonec vše vypuklo až o hodinu později. Všichni reptající návštěvníci se ale uklidnili v okamžiku, kdy se sálem rozezněly tóny první skladby karlovarsko-žižkovské partičky Goodfellas.

Support LesbiensKytarista v modré hučce, sound akustických kytar, pódium zalité jásavými barvami a samozřejmě pohodová a příjemná hudba mohla některé přítomné uvést na pochyby, jestli skutečně přišli na koncert Support Lesbiens nebo zda jsou hlavní hvězdy Goodfellas. Při jejich vystoupení diváci jásali, zpívali i rozbíjeli sklenice. A návdavkem si několik šťastlivců mohlo domů odvézt CD této sympatické kapely.

S úderem desáté hodiny večerní se v sále rozhostila černočerná tma, do které se za neutuchajícího jásotu publika ozvaly první basy, které díky dokonalé akustice Lucerna Music Baru rozvibrovaly každou molekulu budovy i těl návštěvníků. Ze tmy se do záplavy světle modré vyloupli Support Lesbiens v celé své kráse a hned zčerstva nasadili těžký kalibr – známou hitovku „Sweet Little Something“.

„Jestli něco čekáte, tak nic nečekejte, těšíte se zbytečně,“ upozornil hned v úvodu přítomné frontman Kryštof Michal. „Rozhodli jsme se, že tenhle koncert bude jenom koncert,“ dodal. Že to ale ve skutečnosti nebude „prostě jen koncert“ se dalo vytušit v zápětí: „Když sevřete nohy v pěst a bude vám chcát krev ze zubů, tak to bude všechno v pořádku,“ uzavřel.

Support LesbiensPokud vím, nikomu krev ze zubů „nechcala“ a nohy v pěst se hodnotily taky těžko. Supporti rozhodně předvedli show ve velkém stylu, která se musela dotknout i těch, kteří se v tomto hudebním stylu obvykle nevyžívají.

Vedle skladeb z nového alba Homobot, jako byly třeba „It’s Gone Eleven“, „Bankers“ nebo „Walk This Road“, zazněly i písně starší, které si s kapelou zazpíval celý sál. Zazněla i „padesátiprocentní“ verze duetu „Keepers“, který Kryštof Michal natočil se zpěvačkou Tonyou Graves. Ta se ale stále zotavuje po napadení členy Dělnické strany na Šluknovsku, proto si musel zpěvák vystačit sám. Při skladbě „Cliché“, kterou Michal věnoval své pětaosmdesátileté babičce, jistě zaštípala v očích slza nejednoho fanouška.

Koncert v rámci Homobot tour 2011 byl rozhodně povedený jak po hudební, tak po vizuální stránce. Svůj podíl na tom mělo i skvělé publikum, které se ve středu večer v Lucerna Music Baru sešlo a podporovalo své oblíbence, seč mu síly stačily. Jen víc takových koncertů!

Text: Jitka Hemelíková
Foto: Luboš Kováč


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání