Petr Bende odstartoval vánoční turné

Petr BendeČeský zpěvák, textař a skladatel zahájil v neděli 27. listopadu koncertem v Miroslavy u Znojma své AVE Vánoční turné 2011. Petr Bende navštíví s kapelou třináct českých a moravských měst jako Jihlavu, Třebíč, Brno, Ostravu nebo hlavní město. Akci zpestří svou přítomností pěvecký sbor, cimbálová muzika Grajcar, písničkář Slávek Janoušek a kmotr Bendeho poslední desky Helena Zeťová.


Petr BendeTradiční vánoční koncerty pořádá Petr Bende letos už popáté. Vyznačují se jedinečnou sváteční atmosférou, účastí mnoha zajímavých hostů a také nadšeným publikem. Tento rok zavítá zpěvák s bandem do Prahy, Brna, Plzně či do Hodonína. Na akcích vystoupí například Ilona Csáková a Helena Zeťová, která pokřtila jeho poslední album, ale také písničkář Slávek Janoušek, cimbálová muzika Grajcar a dětské pěvecké sbory.

„Jsem velmi rád, že všichni oslovení hosté letos pozvání zúčastnit se našich vánočních koncertů přijali. Doufám, že tak společně zpříjemníme všem lidem na koncertech atmosféru adventu“, říká Petr Bende.

Petr BendeKromě speciálně upravených českých a moravských vánočních tradicionálů zazní na AVE Vánočním turné 2011 samozřejmě také skladby z dosud vydaných desek, včetně posledního, Petrova v pořadí již třetího, alba s příznačným názvem „Trojka“. Tato deska vznikla za přispění týmu Bendeho nových spolupracovníků, kteří se sdružují kolem losangeleského hudebního producenta Carmena Rizza (Seal, Rolling Stones, Mariah Carey, Alanis Morissette a další).

„Spolupráce s takovou osobností, jako je Carmen, je pro mě jako hudebníka nebývalou školou i zážitkem, a současně úžasnou příležitostí pro můj další budoucí hudební posun“, uvádí stříbrná česká Superstar z roku 2005 a čerstvý dvojnásobný otec.

Pilotní singl z nového alba „Láska“ zabodoval v českých rádiích a Petr již několik týdnů hájí svou pozici na předních příčkách rozhlasové hitparády IFPI.


Zastávky AVE vánočního turné 2011:
12. 12. Praha – Divadlo Kalich
13. 12. Jihlava – DKO
14. 12. Třebíč – Budova Fórum
17. 12. Zbraslav u Brna – KD
18. 12. Zbraslav u Brna – KD
20. 12. Ostrava – Garage club
21. 12. Hodonín – Dům kultury
22. 12. Uherský Brod – DKText: Kristýna Šmejkalová
Foto: Petr Bende
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání