Rihanna zabodovola svojí show plnou erotiky

RihannaDlouho očekávaná star znovu navštívila Prahu. Barbadoská kráska potěšila své fanoušky evropským turné LOUD i nedávno vydanou novinkou TALK THAT TALK. Do České republiky zamířila 7. prosince. Koncert se uskutečnil v pražské O2 areně a krom dlouhých časových prodlev se do myslí přítomných zapsal jako propracovaná velkolepá show plná efektů, tanečních vystoupení, překvapení a erotiky. Rihanna se dobře bavila, což se také odrazilo v jejím výkonu.


Lehce před sedmou hodinou jsem přijela do zastávky Českomoravská a ihned jsem se připojila k davu mladých lidí, který se snažil prodrat ven k majestátně se rozpínající O2 areně. Všichni měli společný cíl a také téma k rozhovoru – koncert Rihanny. Domnívala jsem se, že prostory haly budou už návštěvníkům dávno zpřístupněné, ale velmi jsem se mýlila. Zamířila jsem k davu, který vyčkával před vchody a začínal být čím dál víc netrpělivý. Napětí se postupně zvyšovalo, což dávali přítomní najevo hlasitým pískotem a ječením. „Myslíš, že tam bude nějaká předkapela?“ zeptala se blonďatá dívka své kamarádky. „Nevím, ale na každé akci přeci bývá nějaký předskokan, jinak by to nebylo ono,“ zněla odpověď. Touto otázkou se zabývalo více fanoušků, všichni pozapomněli na Rihannina avizovaného hosta.

Jakmile se otevřelo, lidé pocítili nutkání dostat se dovnitř mezi prvními, jen aby o něco nepřišli. Tlačenice, občasné nadávky a zápas o trochu prostoru zakusil každý, kdo se snažil dostat dovnitř v první vlně. S ohledem na to, jaké bláznivé davové šílenství vládlo před O2 arenou, byl v ní až překvapivě velký klid. Dav se rozutekl po velkém prostoru - jedni do šaten, další k občerstvení. Také plocha před pódiem a místa k sezení byla zatím téměř prázdná. Fanoušci se loudali, jakoby tušili, že se něco začne dít až za dlouhou dobu. Nemýlili se. Na jevišti totiž pobíhali technici, kteří teprve dávali dohromady speciální pult pro DJ doplněný o projektory. A pak se najednou z ničeho nic zhaslo!

RihannaNa scéně se objevil Calvin Harris. Skotský hudebník a producent, který sklízí úspěchy po celém světě. Přítomné diváky příjemně naladil svým setem známých hitů, někteří se vrhli do víru tance, jiní s úsměvem přihlíželi a šetřili energii na hlavní hvězdu večera. Za zmínku stojí speciální pódium, na kterém Calvin stál za svým mixážním pultem, na němž byly po celém obvodu umístěné projektory. Na nich se po celou dobu promítaly různé disko koule, geometrické tvary či jiné animace a vytvářely velmi působivý efekt. Harris na závěr zahrál zpěvaččinu píseň „We Found Love“ a zakřičel: „Jste připravení na Rihannu?“ Všichni se okamžitě začali rozhlížet, zda přichází hvězda večera, ale namísto toho vystoupení po pár minutách skončilo a následovala půl hodinová pauza, během níž museli technici přestavět pódium.

Před půl desátou se fanoušci konečně dočkali. V hale potemnělo a nastoupili členové kapely. Blonďatá Rihanna zahájila koncert písní „Only Girl“, dav začal okamžitě jásat a někteří se zvedali ze židlí. Lesklý modrý kabátek měla na sobě zpěvačka jen chvíli, jakmile zazněly první tóny „Disturbia“, stála na pódiu jen spoře oděná ve zdobeném oblečku připomínajícím plavku. Barbadoská kráska vsadila na svou krásu a sexappeal. Nebála se lehnout si a svádět fanoušky vyzývavými erotickými pohyby. Sladce se usmívala a oči jí zářily štěstím, na pódiu se cítila opravdu dobře a bylo znát, že ji podpora fanoušků velmi těší. Chvíli své písně prožívala, za okamžik už s přítomnými žertovně koketovala nebo tančila se svými společníky.

Za Rihannou byla umístěna projekce po celé délce pódia, na níž se promítaly části videoklipů či animace. Po obou stranách pak byly dvě obrazovky zachycující přímý přenos koncertu, aby každý viděl, co se děje, bez ohledu na to, kde se v hale nachází. Specialitou pak byla kulatá tělesa zavěšená nad jevištěm, která sloužila jako projekty i světelné efekty a různě se pohybovala.

RihannaZpěvačka během večera obměnila několik kostýmů – černý sexy obleček ala domina, pak se objevila v plášti a lesklých šatech symbolizujících brnění nebo jen ve zdobené podprsence a šortkách. V bloku pomalejších písní přišla Rihanna ve žlutých dlouhých šatech a byla tak krásná, až se tajil dech. Když pak smutným teskným hlasem zazpívala song „Unfaithful“, diváci byli dojatí a doprovázeli ji z plna hrdla.

V ostatních pasážích svého koncertu však Rihanna předváděla show plnou energie. Když jsem ji pozorovala, jak se během svého vystoupení svádivě hladí po celém těle a přejíždí si rukou po rozkroku, neubránila jsem se vzpomínce na Michaela Jacksona. Zlí jazykové o něm tvrdívali, že je úchylný, když používá tato gesta. A vida o pár let později to vlastně k showbyznysu už tak nějak patří. Ať už byla zpěvačka v obležení svých tanečníků nebo jen tak seděla na kouřícím růžovém tanku, s každou další písní jen dokazovala, že je právem tolik obdivovaná a žádaná.

V závěrečném bloku písní nechyběly hity jako „Hey Mr DJ“, „Rude Boy“ nebo „Please Don´t Stop The Music“. Pak Rihanna zmizela z pódia. Diváci křičeli nadšením a volali svou favoritku zpět. Myslela jsem, že na závěr koncertu už žádné překvapení nepřijde, v tom se však odkudsi shora snesl na pódium klavír. Umělkyně se na něj ladně vyhoupla a zazpívala „LoveTthe Way You Lie“. Pak se s fanoušky rozloučila se slovy: „Miluju vás a děkuju, byli jste skvělí“ a s písní „We Found Love“.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Archiv

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání