Vltava konečně dorazila do Prahy

VltavaSkupina Vltava přijela představit své nové album Komedianti se vracejí domů i do rodného města a své fanoušky rozhodně nezklamala. Příjemný večer s pohodovými písničkami známé kapely proběhl ve čtvrtek 1. prosince v pražském Divadle Dobeška.


V podání zakladatele skupiny Roberta Nabřenského (kytara, zpěv), Martina Vajgla (bicí), Františka Svačiny (klávesové nástroje) a nových členů baskytaristy Tomáše Uhlíka a kytaristy Petera Bindera (kytara) zazněly starší kousky, ale hlavně písně z alba Komedianti se vracejí domů.

Divadlo Dobeška na první pohled vypadá velmi mile, takové malé a útulné. Právě díky těmto vlastnostem se ale ukázalo jako ne právě účelné. V sále se zvukovými vlastnostmi školní tělocvičny se místy zvuk až nepříjemně tloukl, nejobyvatelnějším koutem se proto stal přilehlý bar s točeným Bernardem ve skle.

VltavaVýběr skladeb byl povětšinou spíše plouživého charakteru, o to více publikum ocenilo, když to pánové na pódiu rozbalili víc, takříkajíc po rockersku. Skladbu „Když bozi zestárnou“ si užila jak kapela, tak publikum. „Jste nejlepší,“ znělo do bujarého potlesku.

„Zajíc a koza“ pak účinek umocnila, když konečně roztančila doposud neurčitě se pohupující a přešlapující fanoušky. Když odbila desátá hodina, kapela se s fanoušky rozloučila. Diváci se ale nevzdali lacino a bouřlivým jásotem si vymohli dvojí přídavek.

Vltava zřejmě skutečně zaujímá své zvláštní místo na slunci hudebního světa. Ačkoliv se nemusí zamlouvat všem, některé její písně se přesto dotknou každého. V době nákladných koncertů plných světel a efektů skupina ukázala, že je možné fanoušky získat i udržet prostě jen hudbou, a to bez zbytečného pozlátka a příkras.

Text: Jitka Hemelíková
Foto: Luboš Kováč


 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání