PRAGO UNION: Začátek na drogách, bezzubý konec

Prago Union - křest desky

Pražská hip hopová kapela Prago Union představila na úterním koncertu v Lucerna Music Baru novou desku „Dezorient Express“ a velké očekávání naplnil Kato s DJ Marem za zády beze zbytku. Podmanil si plný sál, a ač šišlající, skvěle bavil.

 

Prago Union - křest deskyPět let je dlouhá doba. Právě tolik uplynulo od první desky Prago Union nazvané „HDP“. Kato tehdy ovlivnil scénu svou vybroušenou lyrikou a pro mnohé fanoušky šlo o nejlepší české hip hopové album v historii. Nyní naservírovali Prago nové CD „Dezorient Express“ a bývalý frontman kapely Chaozz opět nezůstal své pověsti nic dlužen. Texty jsou výtečně poskládané, beaty propracované a nakažlivé. To, že čekání stálo za to, potvrdil nacpaný sál pražského Lucerna Music Baru.

 

Kato nejdříve představil zbrusu nový klip k písni „Myšlenkovej pochod“, který je ve stylu skladby „Hadí počty“, tedy kreslená písmenka i obrázky. Každopádně singl pro klip byl zvolen výtečně. Například rým: „Všichni končej na drogách, jen my jsme na nich začali,“ bude určitě v nejbližší době velkým hitem a aspiruje na zlidovění. Deph totiž znovu mluví ve svých textech o životě, zkušenostech a zážitcích. Nebere si servítky a na druhou stranu dokonale volí slova, pečlivě je skládá a ta zapadají do dokonalé mozaiky.

 

Lidi se u nových písní skvěle bavili a ještě nadšenější byli, když Kato proložil novinky nějakým starším osvědčeným hitem, jako třeba „Kandidát vět“, „Zvýřátka“ či „Verbální atentát“. Zatímco na leckterá lákavá jména ze zahraničí nebývá v Music Baru zrovna husto, pak na Prago Union přišla návštěva nadprůměrná. Z předprodeje na místě zmizela vešekrá CD a hodinový koncert byl pro fanoušky skvělým zážitkem.

 

Prago Union - křest deskyDJ Skuplu už před pár lety vystřídal Maro, který teď jedinému rapujícímu Katovi občas pomáhá s hlasem, každopádně tato dvojice si sedla výborně. Křest desky „Dezorient Express“ proběhl rychle a jednoduše. Jeden kluk a jedna holka z publika se na Katovu výzvu této slavnostní procedury chopila a přesně ve stylu jeho slovních hříček se křtilo ohněm a následně i pivem.

 

Prago jsou zpátky a Katovi odpustíme i jeho aktuálně šišlající flow, protože mu zkrátka chybí pár zubů. Jak ale sám přiznal: „Budu mít nový, už se na tom pracuje. Pak celý album přerapuju a dám ho zadarmo na net.“ Každopádně tento král české lyriky potěšil mnohé fandy domácího hip hopu, který dostal konečně pořádnou ránu, co ho probudí z letargie.


Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání