PRAGO UNION: Začátek na drogách, bezzubý konec

Prago Union - křest desky

Pražská hip hopová kapela Prago Union představila na úterním koncertu v Lucerna Music Baru novou desku „Dezorient Express“ a velké očekávání naplnil Kato s DJ Marem za zády beze zbytku. Podmanil si plný sál, a ač šišlající, skvěle bavil.

 

Prago Union - křest deskyPět let je dlouhá doba. Právě tolik uplynulo od první desky Prago Union nazvané „HDP“. Kato tehdy ovlivnil scénu svou vybroušenou lyrikou a pro mnohé fanoušky šlo o nejlepší české hip hopové album v historii. Nyní naservírovali Prago nové CD „Dezorient Express“ a bývalý frontman kapely Chaozz opět nezůstal své pověsti nic dlužen. Texty jsou výtečně poskládané, beaty propracované a nakažlivé. To, že čekání stálo za to, potvrdil nacpaný sál pražského Lucerna Music Baru.

 

Kato nejdříve představil zbrusu nový klip k písni „Myšlenkovej pochod“, který je ve stylu skladby „Hadí počty“, tedy kreslená písmenka i obrázky. Každopádně singl pro klip byl zvolen výtečně. Například rým: „Všichni končej na drogách, jen my jsme na nich začali,“ bude určitě v nejbližší době velkým hitem a aspiruje na zlidovění. Deph totiž znovu mluví ve svých textech o životě, zkušenostech a zážitcích. Nebere si servítky a na druhou stranu dokonale volí slova, pečlivě je skládá a ta zapadají do dokonalé mozaiky.

 

Lidi se u nových písní skvěle bavili a ještě nadšenější byli, když Kato proložil novinky nějakým starším osvědčeným hitem, jako třeba „Kandidát vět“, „Zvýřátka“ či „Verbální atentát“. Zatímco na leckterá lákavá jména ze zahraničí nebývá v Music Baru zrovna husto, pak na Prago Union přišla návštěva nadprůměrná. Z předprodeje na místě zmizela vešekrá CD a hodinový koncert byl pro fanoušky skvělým zážitkem.

 

Prago Union - křest deskyDJ Skuplu už před pár lety vystřídal Maro, který teď jedinému rapujícímu Katovi občas pomáhá s hlasem, každopádně tato dvojice si sedla výborně. Křest desky „Dezorient Express“ proběhl rychle a jednoduše. Jeden kluk a jedna holka z publika se na Katovu výzvu této slavnostní procedury chopila a přesně ve stylu jeho slovních hříček se křtilo ohněm a následně i pivem.

 

Prago jsou zpátky a Katovi odpustíme i jeho aktuálně šišlající flow, protože mu zkrátka chybí pár zubů. Jak ale sám přiznal: „Budu mít nový, už se na tom pracuje. Pak celý album přerapuju a dám ho zadarmo na net.“ Každopádně tento král české lyriky potěšil mnohé fandy domácího hip hopu, který dostal konečně pořádnou ránu, co ho probudí z letargie.


Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání